Pomysły na nowoczesny wystrój kuchni

Nowoczesny wystrój kuchni nie jest wcale taki trudny do uzyskania. Najpierw jednak należy dokładnie zastanowić się, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Ponieważ nowoczesne kuchnie również mocno różnią się od siebie, nie tylko kolorystyką, ale także materiałami, z jakich zostały wykonane.

Przede wszystkim warto postawić na otwartą przestrzeń. Takim wzorcowym typem kuchni będzie przede wszystkim kuchnia połączona z jadalnią, a nawet z salonem. Najczęściej takim przejściem pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami jest wyspa lub barek. W ten sposób można stworzyć dodatkową strefę do przygotowywania potraw, jak i również jedzenia posiłków. Od strony salonu wystarczy ustawić nowoczesne hokery, by móc przesiadywać przy wyspie lub barku i mieć stały kontakt z osobą znajdującą się z drugiej strony blatu.

Na pewno w nowoczesnych kuchniach mile widziane są wszelkiego rodzaju laminowane, szklane, lub nawet granitowe wykończenia. Warto zdecydować się na jeden kolor dominujący i dwa-trzy kolory towarzyszące. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania w wystroju wnętrz. Warto zauważyć, że większość frontów od mebli kuchennych pozbawionych jest klamek, a także pozostałych uchwytów. Ponieważ w ten sposób nie tylko zmniejsza się ilość dekoracyjnych akcentów, ale również można dodatkowo zaoszczędzić sporo miejsca. Dlatego stosuje się obecnie dotykowe otwieranie frontów na specjalne systemy. Takie nowoczesne kuchnie są rzeczywiście wyjątkowo eleganckie i miło się w nich przebywa. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Artykuł napisany we współpracy z Euforma – sklep meblowy.

Szukasz mebli wypoczynkowych? Sprawdź ofertę: “kanapy Bydgoszcz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 3 =