Niska tolerancja wysiłku – jak sobie z tym radzić?

Czasami zdarza się, że nasza tolerancja na wysiłek znacząco spada. Przyczyny bywają różne – od wypadków i infekcji, które osłabiają naszą sprawność, przez przeróżne choroby, obniżające naszą wydolność oddechową lub negatywnie wpływające na pracę serca, po zwykłe zaniedbania, związane z brakiem kondycji i niewłaściwą dietą. Bez względu na przyczynę, warto walczyć z tym, co nas ogranicza. Odpowiedni plan, konsekwencja i praca, włożona w poprawienie naszego stanu, z pewnością dadzą pozytywne efekty.

Skorzystaj z pomocy lekarzy i zaopatrz się w odpowiedni sprzęt

Jeżeli twoja niska tolerancja na wysiłek, spowodowana jest osłabieniem po wypadku lub jakiejś chorobie, dobrym pomysłem będzie udanie się do fizjoterapeuty lub rehabilitanta. Tacy specjaliści pomogą nam w doborze odpowiednich ćwiczeń, tak, aby nasza kondycja uległa poprawie. Warto zaopatrzyć się np. w chodzik rehabilitacyjny, który świetnie wpłynie na naszą ogólną sprawność. W przypadku chorób przewlekłych lub problemach z konkretnymi narządami, skonsultujmy się z lekarzem i dowiedzmy, w jaki sposób jesteśmy w stanie sobie pomóc. Lekami, dietą, a może odpowiednimi ćwiczeniami?

U osób, których kiepska kondycja wynika z zaniedbań i niewłaściwego trybu życia, należy przede wszystkim zmienić codzienne nawyki. Zdrowsza dieta i regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny potrafią zdziałać cuda. Jeżeli chcemy zastosować tlenoterapię, która jest świetnym sposobem na relaks i poprawienie wydolności organizmu, skonsultujmy się najpierw ze specjalistą. Sprawdzi on, czy w naszym przypadku nie występują żadne przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić korzystanie z koncentratora tlenu. Jeśli będziemy mogli z niego korzystać, można go wypożyczyć na np. tutaj https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/koncentrator-tlenu/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − siedem =