Pierwszy rower dla dziecka – jak wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka jest ważny z uwagi na fakt, że następuje kolejny etap, jakim jest zmiana środka transportu – przesiadka z wózka na rowerek. Dziecko będzie mogło decydować o kierunku jazdy i dotrze do punktu swoich zainteresowań samodzielnie.
Pierwszy rower dla dziecka, to jeszcze rodzaj zabawki, dlatego najlepiej sprawdzi się rowerek trójkołowy plastikowy, który będzie lekki i stabilny.

Dzięki trzem kołom dziecko będzie mogło bezpiecznie zsiadać bez ryzyka upadku. Producenci zadbali, by początkujący rowerzysta nie znudził się szybko – na kierownicy pomiędzy rączkami do trzymania, umieszczane są głowy postaci z bajki lub zwierzątek. Znajdują się na niej przyciski, które uruchamiają miłą dla dziecka melodyjkę.

Najlepiej razem

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór rowerka wspólnie z dzieckiem. Pozwoli to na wykonanie jazdy próbnej, nawet jeśli nie będzie ona związana z pokonaniem nawet małego odcinka trasy. Ważny jest fakt, by dziecko wygodnie usiadło i mogło dosięgnąć nóżkami do pedałów.
]

Warto zwrócić uwagę, by rowerek miał zamocowany z tyłu za siedzeniem uchwyt, który pozwoli dorosłemu wspomóc dziecko, gdy w nóżkach zabraknie sił. Dobrze, jeżeli małe stópki znajdą oparcie w podnóżkach, które można zdjąć z pedałów i pozwolić im odpocząć. Dlatego w tego typu rowerkach pedały połączone są z przednim kołem, by znalazło się miejsce na swobodne oparcie nóg na podstawkach.

Bardzo przydatnym elementem, w który wyposażona jest większość rowerków jest osłona przed słońcem lub deszczem. Ponadto małego cyklistę można zaopatrzyć w liczne akcesoria, które można znaleźć pod na stronie: https://www.runo.sklep.pl/37-akcesoria-rowerowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pellet – czym jest i jakie może się przysłużyć domownikom w sezonie zimowym
Pellet – czym jest i jakie może się przysłużyć domownikom w sezonie zimowym
W każdym domu do skutecznego ogrzania pomieszczeń potrzebny jest odpowiedni materiał opałowy. Obecnie każdy może wybierać spośród różnych surowców, a […]
Jak przewożone są meble?
Jak przewożone są meble?
Transport mebli jest ogromnym wyzwaniem, przed którym w pewnym momencie życia staje większość ludzi. Jest to specyficzny ładunek, ponieważ może […]
Biżuteria dla panny młodej i świadkowej
Biżuteria to niewątpliwie taki element ślubnej stylizacji, który mimo, iż niewielki, przyciąga uwagę gości. Najczęściej kojarzy nam się z długimi, […]