Pomosty i regały magazynowe – jak znacząco mogą ułatwić pracę w hali

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hala produkcyjna to ruchliwe miejsce. Jest to również jeden z najdroższych obszarów w fabryce, ponieważ zajmuje tak dużo miejsca.

Aby uczynić halę produkcyjną bezpieczną i wydajną, trzeba mieć dobry system magazynowania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów systemów magazynowych, ale istnieją dwa główne typy, które mogą znacznie ułatwić pracę na hali produkcyjnej: platformy magazynowe i regały.

Pomosty magazynowe to duże platformy, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie ciężkich materiałów. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od prostych palet po bardziej złożone konstrukcje z wieloma poziomami lub kondygnacjami. Platformy magazynowe oferują wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi paletami:

Zwiększają bezpieczeństwo, zapobiegając spadaniu materiałów z ich platformy na osoby znajdujące się pod nimi. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno lub plastik (platformy drewniane są zwykle tańsze). Można je układać jeden na drugim, aby w razie potrzeby stworzyć jeszcze większą pojemność.

Jaki rodzaj platform magazynowych należy wybrać?

Odpowiedź jest prosta: w zależności od wielkości magazynu i jego obszarów. Jeśli powierzchnia jest duża, to najlepiej zastosować kilka podestów jednocześnie (na przykład w kilku rzędach). Zaletą takiego podejścia jest to, że pozwala ono ograniczyć przestrzeń marnie zajmowaną przez stosy skrzynek czy palet. Są jednak przypadki, kiedy wystarczy jedna platforma – na przykład jeśli będzie ona zlokalizowana w pobliżu biura lub hali produkcyjnej, tak aby nie przeszkadzała w wykonywaniu innych czynności na hali produkcyjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W czym najlepiej przechowywać narzędzia i części?
W czym najlepiej przechowywać narzędzia i części?
Posiadanie własnego przedsiębiorstwa wielokrotnie wiąże się również z koniecznością magazynowania towarów. Magazyn to nie przelewki i żeby praca w nim […]
Czy do układania kostki zawsze trzeba zatrudniać fachowca?
Czy do układania kostki zawsze trzeba zatrudniać fachowca?
Układanie kostki brukowej to jedna z najpopularniejszych metod na wykończenie podjazdu, chodnika czy tarasu. Wiele osób decyduje się na samodzielne […]
Dlaczego warto stosować serum na porost włosów?
Dlaczego warto stosować serum na porost włosów?
Serum na porost włosów to jeden z najpopularniejszych na rynku preparatów na wypadanie włosów. Stosuje się je w celu stymulowania […]