Pomosty i regały magazynowe – jak znacząco mogą ułatwić pracę w hali

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hala produkcyjna to ruchliwe miejsce. Jest to również jeden z najdroższych obszarów w fabryce, ponieważ zajmuje tak dużo miejsca.

Aby uczynić halę produkcyjną bezpieczną i wydajną, trzeba mieć dobry system magazynowania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów systemów magazynowych, ale istnieją dwa główne typy, które mogą znacznie ułatwić pracę na hali produkcyjnej: platformy magazynowe i regały.

Pomosty magazynowe to duże platformy, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie ciężkich materiałów. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od prostych palet po bardziej złożone konstrukcje z wieloma poziomami lub kondygnacjami. Platformy magazynowe oferują wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi paletami:

Zwiększają bezpieczeństwo, zapobiegając spadaniu materiałów z ich platformy na osoby znajdujące się pod nimi. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno lub plastik (platformy drewniane są zwykle tańsze). Można je układać jeden na drugim, aby w razie potrzeby stworzyć jeszcze większą pojemność.

Jaki rodzaj platform magazynowych należy wybrać?

Odpowiedź jest prosta: w zależności od wielkości magazynu i jego obszarów. Jeśli powierzchnia jest duża, to najlepiej zastosować kilka podestów jednocześnie (na przykład w kilku rzędach). Zaletą takiego podejścia jest to, że pozwala ono ograniczyć przestrzeń marnie zajmowaną przez stosy skrzynek czy palet. Są jednak przypadki, kiedy wystarczy jedna platforma – na przykład jeśli będzie ona zlokalizowana w pobliżu biura lub hali produkcyjnej, tak aby nie przeszkadzała w wykonywaniu innych czynności na hali produkcyjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie pasują lampy stojące?
Lampy stojące to konstrukcje oświetleniowe, które można znaleźć w bardzo wielu domach oraz mieszkaniach. Zazwyczaj pełnią podwójną rolę – z […]
Bez czego nie obejdzie się dobry dron?
Bez czego nie obejdzie się dobry dron?
Wybór dobrego drona w dzisiejszych czasach nie jest działaniem skomplikowanym, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych na rynku modeli. W dodatku […]
Czym się kierować przy wyborze części do zawieszenia naszego samochodu?
Czym się kierować przy wyborze części do zawieszenia naszego samochodu?
Zawieszenie jest częścią Twojego samochodu, która utrzymuje go stabilnie na drodze. Składa się z serii amortyzatorów, sprężyn, rozpórek i innych […]