Czym i jak czyścić szybę w kominku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek jest ważną częścią Twojego domu. Służy jako miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odpuścić wszystkie stresy, które masz, a także dodaje ciepła do twojego domu. Czyszczenie szyby kominkowej jest więc bardzo ważne.

Szyba kominkowa jest zazwyczaj uszczelniona warstwą ochronną, która zapobiega jej zabrudzeniu. Jednak z czasem warstwa ta może ulec uszkodzeniu i stracić swoją przejrzystość. Jeśli chcesz wyczyścić szybę kominkową, warto wiedzieć, jak zrobić to prawidłowo.

Usuń zabrudzenia

Przede wszystkim należy usunąć wszelkie zabrudzenia i kurz, które zgromadziły się na zewnętrznej stronie szyby. Aby to zrobić, użyj miękkiej szmatki lub gąbki zwilżonej wodą z mydłem lub octem. Nie używaj żadnych produktów ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię szyby Twojego kominka. W razie potrzeby możesz również spłukać powierzchnię wodą.

Wyczyść

Kiedy już usuniesz wszystkie ślady brudu z szyby kominkowej, możesz rozpocząć jej czyszczenie za pomocą ściereczki z mikrofibry zwilżonej ciepłą wodą z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Metoda ta doskonale nadaje się do usuwania uporczywych plam z powierzchni szklanych, takich jak odciski palców czy plamy tłuszczu z olejów spożywczych pozostawione na nich po posiłkach gotowanych w kuchni.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem kominków, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://net-home.pl/ i poznaj szczegóły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak mierzyć wielkość i szerokość szamba?
Jak mierzyć wielkość i szerokość szamba?
W sytuacji, w której nie mamy możliwości podłączenia się pod miejski system kanalizacji, często jedynym rozwiązaniem pozostaje korzystanie z przydomowego […]
Miejsca, w których regały metalowe zawsze się sprawdzą
Miejsca, w których regały metalowe zawsze się sprawdzą
Magazynowanie różnego rodzaju produktów jest zagadnieniem dotyczącym zarówno różnych branży przemysłowych, jak i gospodarstwa domowego. Odpowiednio zaprojektowane meble pomogą spełnić […]
Jak chronić telefon w podróży?
Jak chronić telefon w podróży?
W trakcie podróżowania najłatwiej jest o uszkodzenie telefonu. To właśnie wtedy jest on narażony na upadek, ponieważ często podróżując ludzie […]