Czym i jak czyścić szybę w kominku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek jest ważną częścią Twojego domu. Służy jako miejsce, w którym możesz się zrelaksować i odpuścić wszystkie stresy, które masz, a także dodaje ciepła do twojego domu. Czyszczenie szyby kominkowej jest więc bardzo ważne.

Szyba kominkowa jest zazwyczaj uszczelniona warstwą ochronną, która zapobiega jej zabrudzeniu. Jednak z czasem warstwa ta może ulec uszkodzeniu i stracić swoją przejrzystość. Jeśli chcesz wyczyścić szybę kominkową, warto wiedzieć, jak zrobić to prawidłowo.

Usuń zabrudzenia

Przede wszystkim należy usunąć wszelkie zabrudzenia i kurz, które zgromadziły się na zewnętrznej stronie szyby. Aby to zrobić, użyj miękkiej szmatki lub gąbki zwilżonej wodą z mydłem lub octem. Nie używaj żadnych produktów ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię szyby Twojego kominka. W razie potrzeby możesz również spłukać powierzchnię wodą.

Wyczyść

Kiedy już usuniesz wszystkie ślady brudu z szyby kominkowej, możesz rozpocząć jej czyszczenie za pomocą ściereczki z mikrofibry zwilżonej ciepłą wodą z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Metoda ta doskonale nadaje się do usuwania uporczywych plam z powierzchni szklanych, takich jak odciski palców czy plamy tłuszczu z olejów spożywczych pozostawione na nich po posiłkach gotowanych w kuchni.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem kominków, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://net-home.pl/ i poznaj szczegóły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sen – dzięki czemu może stać się on jeszcze lepszy?
Sen – dzięki czemu może stać się on jeszcze lepszy?
Sen to ważny element naszego codziennego życia. Choć wiele osób zaniedbuje go czy z innych przyczyn nie dosypia, skutki takiego […]
Okazje, które warto uwiecznić na zdjęciach
Okazje, które warto uwiecznić na zdjęciach
Zdjęcia towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Obecnie wiele osób dzieli się fotografiami na rozmaitych portalach społecznościowych. Obrazy pomagają nam bowiem […]
Typy zimowych ubrań damskich, które powinny się znaleźć w szafie każdej z nas
Typy zimowych ubrań damskich, które powinny się znaleźć w szafie każdej z nas
Sposób wszystkich typów ubrań dostępnych na rynku są takie, które powinny znaleźć się w zimowej garderobie. Wynika to przede wszystkim […]