Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy jest kluczowy, by wyglądać jak najlepiej. Niewłaściwa fryzura może sprawić, że będziesz wyglądać na starszą, zmęczoną, a nawet znudzoną.

Najłatwiejszym sposobem na określenie kształtu twarzy jest spojrzenie w lustro. Jeżeli linia Twojej szczęki opada od uszu do podbródka, to jest szansa, że masz kwadratową twarz. Jeśli Twoje czoło i kości policzkowe są bardziej widoczne niż linia szczęki, to jest szansa, że masz twarz owalną. Jeśli Twoje policzki są szersze niż czoło lub linia szczęki, to są szanse, że masz podłużną lub okrągłą twarz.

Oto kilka wskazówek, jak dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy:

Okrągła twarz 

Pełne, okrągłe twarze mają podobny kształt jak twarze w kształcie gruszki, ale z większą objętością w policzkach. Aby zrównoważyć ten kształt twarzy, unikaj noszenia warstw, które dodają objętości w pobliżu kości policzkowych. Zamiast tego wybierz fryzury o miękkich liniach i warstwach, które opadają w pobliżu linii szczęki.

Twarz kwadratowa 

Kwadratowe twarze mają mocne linie szczęki i kwadratowe kości policzkowe, które nadają im zdecydowany wygląd. Aby złagodzić ten wygląd, wypróbuj fryzury o łagodniejszych krawędziach, takie jak miękkie grzywki lub długie warstwy po bokach twarzy, opadające tuż poniżej lub powyżej linii brody.

Twarz podłużna 

Twarze podłużne są dłuższe niż szerokie i często mają wąskie czoło i brodę, które równoważą szersze kości policzkowe i czoło. Aby złagodzić ten wygląd, wypróbuj fryzury o miękkich liniach i warstwach wokół twarzy, które opadają w pobliżu lub tuż poniżej linii szczęki.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: http://www.studiofryzjerskiehania.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaprojektować małą kuchnię?
Jak zaprojektować małą kuchnię?
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu i może być atutem Twojego domu. Dobrze zaprojektowana kuchnia będzie miała wystarczająco […]
Jakie szafki powinno się mieć w kuchni?
Meble kuchenne kupujemy zazwyczaj na długie lata, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich wybór. Dotyczy to w szczególności […]
Czym są czujniki zmierzchowe i jaką rolę odgrywają w naszym samochodzie?
Czym są czujniki zmierzchowe i jaką rolę odgrywają w naszym samochodzie?
Na przestrzeni ostatnich kilku lat znacznie wzrosła liczba samochodów osobowych z zamontowanymi czujnikami zmierzchowymi. Są to komponenty układu elektronicznego odpowiedzialne […]