Na czym polega test psychometryczny MPA?

Co to jest?

Test psychometryczny MPA jest standaryzowanym testem, który mierzy Twoją zdolność do myślenia i rozwiązywania problemów. Test ten jest używany przez wojsko amerykańskie do oceny inteligencji, zdolności poznawczych i umiejętności rozwiązywania problemów. Test psychometryczny MPA jest również znany jako Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB).

Gdzie się używa?

ASVAB jest używany przez rekruterów, aby pomóc określić, jakie umiejętności zawodowe są potrzebne na każdym stanowisku, które próbują obsadzić w swojej organizacji. Kandydat otrzymuje wynik po wykonaniu tego testu, więc wie jak dobrze wypadł w porównaniu z innymi kandydatami w swojej dziedzinie lub na podobnych stanowiskach w swojej firmie lub branży.

ASVAB jest znany jako test umiejętności, ponieważ jest zaprojektowany do pomiaru zdolności, a nie wiedzy lub poziomu umiejętności, jak inne testy, takie jak SAT.

Z czego się składa?

ASVAB składa się z dziewięciu indywidualnych testów: Nauki ogólne (GS), Rozumowanie arytmetyczne (AR), Znajomość słów (WK), Rozumienie akapitów (PC), Wiedza matematyczna (MK), Informacje o elektronice (EI), Informacje o samochodach i sklepach (AS), Rozumienie mechaniki (MC) oraz Składanie przedmiotów (AO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =