Pomysły na zaaranżowanie niewielkiej łazienki

Niewielka łazienka to pomieszczenie, które należy urządzić zgodnie z pewnymi konkretnymi zasadami. Ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń konieczne jest przede wszystkim zamontowanie funkcjonalnych mebli i elementów armatury. Odstępy między poszczególnymi konstrukcjami muszą być jak najmniejsze, ale jednocześnie pozwalające na swobodne poruszanie się. Dobrym rozwiązaniem jest np. rezygnacja z wanny na rzecz brodzika prysznicowego. Warto w szczególności pomyśleć o brodzikach Roca, ponieważ są niezwykle praktyczne i stylowe. 

Dobry plan to połowa sukcesu 

Decydując się na aranżację małej łazienki, w pierwszej kolejności postarajmy się dokładnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich najważniejszych elementów wyposażenia – dzięki temu optymalnie zagospodarujemy każdy centymetr kwadratowy. Podstawowym wymogiem jest zakup urządzeń wielofunkcyjnych, które zajmują niewiele miejsca, a łączą w sobie różnorodne zastosowania. Doskonałym przykładem jest choćby grzejnik pełniący rolę wieszaka na ręczniki czy umywalka osadzona na szafce (będącej świetnym schowkiem na kosmetyki, środki czystości czy akcesoria). Godne uwagi są zwłaszcza gustowne i kompaktowe umywalki Roca.

Duże znaczenie ma wybór między wanną a prysznicem. W tym przypadku należy raczej postawić na kabinę prysznicową z wygodnymi uchwytami oraz płaskim lub głębokim brodzikiem. Alternatywą dla miłośników długich kąpieli jest wanna narożna na wymiar z parawanem. Pamiętajmy, aby między wszelkimi elementami armatury odstępy wynosiły co najmniej 60 cm. Jeśli naszym celem jest optyczne powiększenie wnętrza, pomalujmy ściany na jeden kolor, zamontujmy oświetlenie punktowe LED i powieśmy dwa lustra – jedno nad umywalką, drugie zaś na innej ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × pięć =