Sen – dzięki czemu może stać się on jeszcze lepszy?

Sen to ważny element naszego codziennego życia. Choć wiele osób zaniedbuje go czy z innych przyczyn nie dosypia, skutki takiego działania szybko na sobie odczujemy i nie będą one przyjemne. Jest kilka sposób, aby poprawić jakość naszego snu, jeśli jest ona niezadowalająca. Wszystkie są proste i możliwe do zastosowania od pierwszej nocy.

Komfortowy i zdrowy sen

Aby dobrze się wyspać, potrzebujemy dobrego materaca. Nie warto oszczędzać na jego zakupie, a przy tym warto przetestować kilka stopni twardości, aby sprawdzić, który jest optymalny. Jeśli nie mamy możliwości wyboru, bo np. wynajmujemy mieszkanie, można poprawić jego parametry poprzez zakup top materaca, który zakłada się na ten bazowy. Komfort może też poprawić odpowiednia pościel. Wybierajmy przewiewne, naturalne materiały. Świetnie sprawdzą się satynowe poszewki, które można nabyć pod adresem https://www.moker.eu/poszewki-atlasowe-c-21_130.html.

Na dobre wysypianie się ma też wpływ higiena snu. Warto powstrzymać się od jedzenia i pracy w łóżku, aby to miejsce kojarzyło się nam wyłącznie ze snem i wypoczynkiem. Negatywny wpływ na tworzenie melatoniny ma niebieskie światło emitowane przez ekrany. Najlepiej jest odłożyć wszystkie urządzenia elektroniczne na co najmniej godzinę przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 12 =