Wymiana okien krok po kroku – czy warto zatrudnić fachowców?

W wielu budynkach w Polsce znajdują się jeszcze stare, drewniane okna. Zwykle są już rozeschnięte i nieszczelne, przez co znacząco obniżają komfort mieszkańców i właściwości termoizolacyjne mieszkań. Z tego powodu większość osób prędzej lub później decyduje się na ich wymianę. Czy można to zrobić samemu? Czy to się w ogóle opłaca? Może lepiej jednak od razu zadzwonić po fachowców?

Samemu lepiej się za to nie brać

Wymiana okien jest dużo bardziej skomplikowana niż na to wygląda, a dodatkowo wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Na stronie internetowej http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien znajdziemy informację, że nie jest to proste, ponieważ nawet na etapie demontażu starych okien można uszkodzić otwór okienny na tyle, że osadzenie w nim nowej ramy będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Osadzenie w otworze ramy nowego okna jest jeszcze trudniejsze, ponieważ wymaga niezwykłej wręcz precyzji, której fachowcy uczą się całymi latami. Dodatkowo okna trzeba zamocować tak, żeby trzymały się naprawdę mocno i dodatkowo uszczelnić w celu uniknięcia jakichkolwiek mikroszczelin, przez które mógłby przedostawać się mroźny wiatr. Ponadto praca profesjonalistów objęta jest gwarancją, więc jeżeli nawet cokolwiek by poszło nie tak, to naprawa tego leży w ich gestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =