Zdrowa woda nie tylko z butelki – jak ją uzyskać?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety, większość z nas nie dostarcza jej w odpowiednich ilościach – przeciętne jej spożycie powinno wahać się pomiędzy 1,5-2 litrów dziennie. Ilość ta zwiększa się przy regularnej aktywności fizycznej. Dodatkowo, każdy rodzaj alkoholu odwadnia i zwiększa jej niedobory, dlatego powinniśmy przy jego spożywaniu pamiętać o stałym dostarczaniu wody do organizmu. Poza płynami butelkowanymi – gazowanymi i niegazowanymi – istnieje opcja własnoręcznego uzyskiwania wody. Jak to zrobić?

Właściwości zdrowotne wody

Na rynku pojawiają się kolejne urządzenia, które według producentów wpłynąć mają na polepszenie się właściwości wód oraz usunięcie z nich potencjalnych zanieczyszczeń. Podstawowym działaniem o jakim możemy na początek pomyśleć, są różnorodne filtry do wody pitnej. Przydadzą się szczególnie, gdy pijemy wodę z kranu – w szybki i nieinwazyjny sposób oczyszczą ją z negatywnie oddziałujących na nas bakterii.

Woda charakteryzuje się ogromnymi właściwościami zdrowotnymi. Człowiek bez stałego dostępu do niej nie jest w stanie przeżyć. Płyn ten jednocześnie dba o dotlenienie mózgu i jego prawidłową pracę. Niedotleniony organizm bowiem nie jest w stanie funkcjonować na najwyższych obrotach, zarówno jeśli chodzi o czynnik fizyczny oraz psychiczny.

Świetnym rozwiązaniem są jonizatory wytwarzające wodę alkaliczną, takie jak te https://sklep.water-star.pl/jonizatory-wody-kuchenne-woda-alkaliczna-c-9.html. Warto wyposażyć się w przynajmniej jedno takie urządzenie, które podniesie walory wody pitnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + trzynaście =