Co obejmuje zakres usług oferowanych przez firmy windykacyjne?

Odzyskiwanie należności

Z usług firm windykacyjnych zazwyczaj skorzystać mogą zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Odzyskiwanie należności przez firmę zewnętrzną jest nie tylko tańsze, ale również bardziej skuteczne od działania na własną rękę. Zakres usług świadczonych przez większość firm windykacyjnych obejmuje przede wszystkim ściąganie długów na drodze polubownej. Działania takie polegają na kontaktowaniu się z dłużnikiem poprzez sms lub telefon i przypominanie mu o zadłużeniu.

Niektóre firmy oferują również windykację terenową, która wyróżnia się dużą skutecznością. Osobista rozmowa pracownika firmy windykacyjnej z dłużnikiem, zazwyczaj sprawia, że szybciej decyduje się on na spłatę swych zobowiązań. Jeżeli działania polubowne nie przynoszą oczekiwanego skutku, kolejnym krokiem jest wejście na drogę sądową. Najlepsze firmy windykacyjne dysponują własną kancelarią prawną, dzięki czemu klient jest obsługiwany kompleksowo i nie musi tracić czasu na szukanie prawników, który zajmą się jego sprawą.

Działania prewencyjne

Poza ściąganiem należności coraz więcej przedsiębiorstw tego typu proponuje swym klientom działania prewencyjne. Przykładem może być firma windykacyjna Emendator, która oferuje możliwość weryfikacji klienta przed podjęciem z nim współpracy. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, zleceniodawca otrzymuje informacje, czy firma, z którą zamierza współpracować jest rzetelna i wiarygodna.

Działania prewencyjne obejmować mogą również umieszczanie na fakturze informacji dla klienta, że w razie nieterminowego regulowania należności, ich ściągnięciem zajmie się firma windykacyjna. Taka informacja zazwyczaj skutecznie odstrasza potencjalnych naciągaczy i oszustów. Korzystanie z tego rodzaju usług stanowi świetne zabezpieczenie zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − sześć =