Co zabrać na rodzinny weekend za miastem?

Pakowanie rodziny na wyjazdy, nawet tylko te weekendowe to prawdziwe wyzwanie dla każdej mamy. Oprócz przekąsek na drogę i czegoś co zajmie dzieci w trakcie podróży, pozostaje jeszcze cała masa ubrań na każdą ewentualność. Na deszczową pogodę, na przebranie po obiedzie, na łobuzowanie po błocie i na wszystkie inne możliwe wypadki i zdarzenia. To ile, to jest rzeczy zrozumie tylko mama. Co zatem ze sobą wziąć? A co warto dokupić na taki wypad za miasto z całą rodzinką?

Dzieci są zdolne do wszystkiego

Dlatego to pakowanie będzie takie trudne. Do zainteresowania maluchów w trakcie podroży idealnie sprawdzają się gry na przykład quizy, w które można grać niekoniecznie siedząc nad planszą w kółku i nie mają drobnych elementów które się pogubią. Koniecznie pamiętajcie też o przekąskach na drogę, to nic, że samochód będzie do sprzątania po powrocie, ważne że dzieci się zajmą.

Kolejną problematyczną kwestią jest skompletowanie garderoby na każdą ewentualność. Koniecznie zabierzcie kalosze rozmiar 23 i inne dla swoich pociech. Niezależnie od tego, czy będzie padać, czy nie, dzieci zawsze są w stanie znaleźć jakąś sadzawkę albo rów w lesie, które koniecznie będą chciały spenetrować. 

Taki wyjazd nie obędzie się też bez wygodnych dresów, dla dzieci najlepiej więcej niż jedną parę. Koniecznie pamiętajcie też o kurtkach przeciwdeszczowych i ciepłych bluzach. Niezależnie od naszej destynacji wieczory i poranki w naszym klimacie bywają chłodne. Jeżeli brakuje Wam odpowiedniego obuwia na taki wyjazd koniecznie zajrzyjcie na stronę: https://www.kaloszepoprosze.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =