Klimatyzacja w mieszkaniu – plusy i minusy

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzatory stają się coraz bardziej popularne. Mnóstwo ludzi nie wyobraża sobie już przeżycia lata bez klimatyzatora chłodzącego im miejsce pracy, czy mieszkanie. Klimatyzator zainstalowany w mieszkaniu ma zarówno swoje wady jak i zalety:

Plusy

Klimatyzator zapewnia właścicielowi odpowiedni komfort termiczny i wilgotność powietrza. To właśnie te dwa czynniki zadecydowały w głównej mierze o popularności tego urządzenia. W wysokiej temperaturze źle się śpi i odpoczywa, a wszelkie wykonywane czynności są wolniejsze. W dużych temperaturach śpimy i wypoczywamy znacznie gorzej. Dodatkowym plusem klimatyzacji jest to, że czyści i jonizuje powietrze. Klimatyzacja jest szczególnie zalecana dla dzieci i osób w starszym wieku oraz tych cierpiących na nadciśnienie i choroby krążeniowe.

Minusy

Do najważniejszych problemów związanych z użytkowaniem klimatyzatorów należy to, że korzystanie z nich powoduje zimne przeciągi, które u wielu osób powoduje dolegliwości reumatyczne. Niektóre modele mogą również nieznacznie podnosić ciśnienie powietrza w mieszkaniach, co czasami powoduje u osób ze skłonnościami do bólu głowy, migreny.

W starszych modelach występują także problemy z grzybami i bakteriami. Nieregularnie czyszczona klimatyzacja, rzadkie wymienianie filtrów oraz niekorzystanie z okresowych przeglądów, może sprawić, że klimatyzator będzie wyrzucał z siebie zanieczyszczone powietrze.

Kolejnym minusem jest to, że pracujący klimatyzator zużywa dość dużo prądu, dlatego rachunki za energię elektryczną mogą znacznie wzrosnąć.

Artykuł napisany we współpracy z firmą Fresh Klima zajmującą się montażem klimatyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędne meble do sali konferencyjnej
Sklepy meblowe oferują szeroki wybór mebli, w różnych kategoriach. Dzięki temu w sposób praktyczny i niebanalny można zaprojektować każde pomieszczenie. […]
Co to są fitotrony i do czego się je stosuje?
Co to są fitotrony i do czego się je stosuje?
Każda uprawiana roślina posiada określone wymagania. Niektóre potrzebują wysokiej temperatury, inne dużej wilgotności czy też specjalnego nasłonecznienia. Naturalne warunki uprawy […]
Pomysły na designerskie urządzenie ogrodu
W okresie jesienno-zimowym każdy w pewnym momencie wyczekuje już tego momentu, kiedy wolny czas będzie można spędzić w otoczeniu słońca. […]