Jakie są oznaki wilgoci w budynku?

Jeśli w naszym mieszkaniu unosi się nieprzyjemny zapach stęchlizny, zwłaszcza w łazience, powinniśmy się poważnie zastanowić nad wykonaniem izolacji ścian i fundamentów, ponieważ może to być oznaka wysokiego poziomu zawilgocenia wnętrz. Pamiętajmy o tym, że wilgoć może być przyczyną pojawiania się grzybów lub pleśni, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie – mogą np. powodować alergie i różne problemy z oddychaniem.

Pleśń to dowód ostateczny

Istnieje kilka sygnałów świadczących o tym, że w naszym domu wilgotność jest zdecydowanie zbyt wysoka. Pojawienie się któregokolwiek z nich powinno nas skłonić do zatrudnienia specjalisty, który wykona stosowną izolację w postaci iniekcji. Jeśli ma być wykonana dobrze taka iniekcja ciśnieniowa Katowice są miastem, w którym z pewnością znajdziemy firmę posiadającą w swojej ofercie tego rodzaju zabieg.

Można również zdecydować się na osuszenie poszczególnych elementów konstrukcji budynku, zamawiając usługi choćby tej firmy: http://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-ruda-slaska/.

Wracając jednak do meritum, do najczęściej spotykanych oznak nadmiernego zawilgocenia w naszych domach można zaliczyć:

– krople pary wodnej pojawiające się regularnie w okolicach okien. Powstają one w wyniku stykania się zimnego powietrza z oknem, co skutkuje skraplaniem się pary i osiadaniem na szybie.

– uszkodzenia ścian oraz sufitów – najczęściej w postaci popękanej albo odpadającej farby czy wybrzuszeń tapety. Nierzadko też można zauważyć na tych powierzchniach pleśń albo grzyby.

– zapach stęchlizny unoszący się w mieszkaniu.

– pleśń na meblach, w łazience i urządzeniach systemu klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =