Co wyróżnia biżuterię artystyczną spośród innych produktów?

Gdy szukamy prezentu dla wyjątkowej osoby w naszym życiu, wybór często pada na biżuterię. Ogromna ilość sklepów jubilerskich, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, zachęca do zakupów. Z pewnością jest to szybki i wygodny sposób na znalezienie dodatków, jednak nie możemy liczyć na oryginalność. Biżuteria, którą widzimy na wystawach jest produkowana masowo i istnieje duże prawdopodobieństwo, że obdarowana osoba zobaczy dokładnie ten sam model pierścionka, czy bransoletki u kogoś innego. Jak sprawić, by nasz prezent był wyjątkowy?

Niezależni twórcy i produkty jedyne w swoim rodzaju

Nasz wybór może paść na biżuterię artystyczną. Jest to dobry kierunek poszukiwań, ponieważ często jest produkowana zaledwie w kilku egzemplarzach (zdarza się też, że tylko w jednym) lub możemy zlecić jej wykonanie produktu według naszego pomysłu. Mamy zatem gwarancję oryginalności i niepowtarzalności.

Jeśli kupujemy produkty od rzemieślnika, wspieramy też bezpośrednio jego pracę i nie płacimy wielu pośrednikom. Sklep z biżuterią artystyczną często oferuje też doradztwo, dlatego w sytuacji, gdy nie mamy pomysłu na prezent, możemy zwrócić się o poradę do fachowca i na pewno ją otrzymamy. Taka biżuteria może wydawać się nieco droższa, jednak porównując ceny z jubilerskimi „sieciówkami” nie są one już tak wygórowane. O tym, ile ostatecznie zapłacimy, zawsze decyduje stopień skomplikowania projektu i użyte materiały. Spersonalizowany upominek z pewnością sprawi więcej radości i będzie chętniej noszony przez osobę obdarowaną, niż zwykła ozdoba produkowana na skalę masową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + jeden =