Kotłownia w domu – na co należy zwrócić uwagę

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kotłownia jako wydzielone pomieszczenie jest wymagana w domach ogrzewanych węglem, drewnem czy ekogroszkiem. Zwykle nie ma takiej konieczności tylko w przypadku posiadania pieca gazowego. Kotłownia powinna być wykonana zgodnie z przepisami budowlanymi i dostosowana do typu pieca, który się w niej znajduje. Warto wiedzieć, że kotłownia może zostać zaaranżowana w rozmaity sposób, o czym wspominają między innymi na stronie http://www.hmi.info.pl/oferta/twoja-kotlownia/.

Przepisy dotyczące warunków kotłowni

Kotłownia zwykle znajduje się w piwnicy lub na parterze domu, skąd można łatwo rozprowadzić instalację grzewczą. Osobnej kotłowni lub wydzielonego pomieszczenia technicznego wymagają piece o mocy od 30 do 60 kW. Powierzchnia kotłowni powinna wynosić 6 m3 w przypadku kotłów z zamkniętą komorą spalania, jednak standardowo powierzchnia kotłowni powinna wynosić 8 m3. W domach modernizowanych wysokość pomieszczenie to minimum 1,9 metra, natomiast w obiektach nowo budowanych – 2,2 metra. W kotłowniach konieczne jest posiadanie wentylacji grawitacyjnej, natomiast warto pomyśleć również o wykonaniu wentylacji mechanicznej w Szczecinie. W tym mieście jest wiele firm, które mogą zająć się profesjonalnym wykonaniem kotłowni, zgodnie z przepisami.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeszcze przed wykonaniem projektu domu, warto wybrać typ ogrzewania. Może to znacznie ułatwić późniejsze wykonanie kotłowni zgodnie z przepisami. Same kwestie techniczne to jednak nie wszystko. Kotłownie należy wykończyć materiałami niepalnymi, które są łatwe do utrzymania w czystości. Dobrym pomysłem jest również zakup czujnika czadu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak często należy wykonywać badania kontrolne?
Jak często należy wykonywać badania kontrolne?
Zdrowie to najcenniejsza wartość, jaką posiadamy. Każdy z nas powinien więc dbać o to, aby jego ciało było w dobrym […]
Modne rodzaje firan
Modne rodzaje firan
Metamorfoza dotychczasowej aranżacji potrzebna jest co jakiś czas w każdym mieszkaniu. Nawet drobne zmiany wprowadzają do otoczenia przyjemną świeżość, poprawiając […]
Jak robić marketing, kiedy nie masz pieniędzy?
Jak robić marketing, kiedy nie masz pieniędzy?
Jeśli zastanawiasz się jak robić marketing internetowy dla małych firm, to dobrze trafiłeś. Marketing dla małej firmy może być wyzwaniem. […]