Co powinno zawierać dobre kino domowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oglądanie filmów czy seriali na słabym telewizorze i przy wyjątkowo kiepskim nagłośnieniu może być dla wielu osób doświadczeniem wręcz traumatycznym. Jeśli należymy do grupy odbiorców ceniących sobie wysoką jakość zarówno wyświetlanego obrazu, jak i dźwięku, powinniśmy zastanowić się nad zakupem kina domowego, które w pełni zaspokoi nasze potrzeby audiowizualne.

Funkcjonalny zestaw do codziennej rozrywki

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym można się cieszyć w domu wrażeniami dostępnymi do tej pory wyłącznie w sali kinowej. Wystarczy zdecydować się na zakup kina domowego, które powinno obejmować następujące elementy:

– odtwarzacz Blu-Ray albo DVD – to absolutne minimum, bez którego nie obejdzie się żaden profesjonalny zestaw. Urządzenie to jest bowiem odpowiedzialne za dostarczanie obrazu i dźwięku. Warto postawić zwłaszcza na odtwarzacze blu-ray 4k, bo oferują najwyższą możliwą obecnie jakość wyświetlanego obrazu (bardzo wysoka rozdzielczość).

– amplituner – wzmacniacz z wbudowanym tunerem, odpowiadający za przekształcanie sygnału cyfrowego w analogowy. Podłącza się do niego wszystkie głośniki i odtwarzacze oraz sam telewizor. Przy zakupie amplitunera warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak liczba kanałów, moc wyjściowa, rozmiar oraz obsługiwane formaty dźwięku.

– głośniki – odpowiadają za jakość brzmienia dźwięku, więc powinny być jak najlepsze. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup systemu 11.2, składającego się z głośników pełnozakresowych, obsługujących także niskie rozdzielczości, co powoduje, że dźwięk ma odpowiednią głębię.

projektory – mogą być dodatkowym elementem zestawu. Służą do wyświetlania obrazu na ścianie i często są stosowane w trakcie wspólnego oglądania filmów w gronie znajomych. Nowe modele można znaleźć na https://avpoint.pl/projektory-do-kina-domowego-4k.

– serwer NAS – rozwiązanie, dzięki któremu można gromadzić duże ilości plików z filmami czy muzyką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modelowanie sylwetki – jakie daje efekty?
Prowadzenie zdrowego trybu życia opartego na zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej nie zawsze pozwala uzyskać piękne i jędrne ciało pozbawione […]
Zastosowanie sztucznych kwiatów – dlaczego są takie popularne?
Zastosowanie sztucznych kwiatów – dlaczego są takie popularne?
Z roku na rok sztuczne kwiaty są coraz bardziej popularne. Wykorzystuje się je jako element dekoracyjny w domach, sklepach, restauracjach, […]
Wiosna – jaki ubiór będzie adekwatny do tej pory roku
Wiosna – jaki ubiór będzie adekwatny do tej pory roku
„W marcu jak w garncu” to przysłowie znane i jak się okazuje, bardzo prawdziwe. Pierwsze tygodnie wiosny to prawdziwa rewolucja […]