Czym i jak czyścić buty zimą?

Zimowe buty są zazwyczaj bardziej wytrzymałe od modeli letnich czy wiosennych. Chronią one nie tylko przed silnym mrozem, ale są również bardziej odporne na różnego rodzaju zabrudzenia. Zimą należy szczególnie dbać o swoje obuwie. Śnieg, błoto, kałuże, czy sól obecna na chodnikach mają szkodliwy wpływ na czystość i jakość butów. Przy odpowiedniej pielęgnacji można jednak zachować czystość i nienaganny wygląd tych elementów stroju.

Jakie środki pomogą w pielęgnacji obuwia?

Przed wyjściem z domu warto ochronić swoje obuwie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Impregnat do butów chroni je przed zabrudzeniem, czy działaniem soli drogowej. Preparat ułatwia także późniejsze czyszczenie, jak i codzienną pielęgnację. W przypadku obuwia ze skóry licowej zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zamszu. Ten materiał, aby zachował swoją higienę, oprócz impregnacji musi być także szczotkowany.

Akcesoria do tej czynności powinny być wyposażone w miękkie włosie. Dzięki temu czyszczenie będzie skuteczne i bezpieczne. Takie buty muszą być pielęgnowane bezpośrednio po przyjściu do domu, gdyż zaschnięte plamy są trudne do zniwelowania. W przypadku nieestetycznych zacieków z soli drogowej pomocny może okazać się roztwór wody i octu, który delikatnie usunie nieczystości. Odpowiednia impregnacja i pielęgnacja sprawi, że buty będą się estetycznie prezentować przez całą zimę. Zastosowanie dobrej jakości produktów i sprawdzonych metod czyszczenia ochroni obuwie przed każdym rodzajem zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 1 =