Język angielski – dlaczego warto go znać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie. Na całym świecie mówi nim ponad miliard osób, a liczba ta stale rośnie.

Angielski jest często oficjalnym językiem międzynarodowego biznesu, handlu i dyplomacji. Jest również ważnym językiem w turystyce, mediach i przemyśle rozrywkowym. Oprócz tego, że jest powszechnie nauczany jako drugi język, angielski został również przyjęty jako język urzędowy przez wiele organizacji i instytucji, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska i NATO.

Korzyści z nauki języka angielskiego obejmują:

Komunikacja 

Język angielski jest niezbędnym narzędziem do porozumiewania się z ludźmi z całego świata. Pozwala na komunikację z ludźmi z innych krajów, wymianę pomysłów i współpracę przy projektach.

Możliwości kariery 

Istnieje wiele możliwości pracy dostępnych dla tych, którzy dobrze mówią po angielsku lub którzy mogą nauczyć się mówić płynnie. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, takiej jak Google lub Facebook, to będzie to bardzo pomocne, jeśli potrafisz płynnie mówić po angielsku!

Podróżowanie  

Jeśli chcesz podróżować po świecie, to znajomość języka angielskiego pomoże Ci poruszać się znacznie łatwiej! Nie będziesz potrzebował żadnych tłumaczy ani przewodników, ponieważ wszyscy rozumieją podstawowe angielskie słowa takie jak „proszę” czy „dziękuję”. Możesz nawet nauczyć się lokalnego slangu z innych krajów.

Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://angielskiwpracy.com.pl/angielski-dla-firm-busy-english/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wychowywanie małego dziecka – czy to rzeczywiście takie trudne?
Mówi się często, że nie wie nic o życiu ten, kto nie ma dzieci. Może to i prawda, ale czy […]
W jakich sukniach kobieta będzie wyglądać nietuzinkowo i zgrabnie?
Jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby jest sukienka. Wybór konkretnego modelu jest zazwyczaj nie lada wyzwaniem, ponieważ kobiety różnią się […]
Urządzenia, które powinna posiadać firma transportowa
Urządzenia, które powinna posiadać firma transportowa
Posiadanie dużej ilości pojazdów w firmie powoduje, że utrzymanie ich w dobrej kondycji jest o wiele trudniejsze. Stąd też koniecznością […]