Za pomocą jakich programów opanuje się tajniki grafiki komputerowej?

Grafika komputerowa to niezwykle skomplikowane zajęcie. Wymaga znajomości podstaw kompozycyjnych, prawidłowego dobierania kolorów i odcieni oraz biegłego posługiwania się programami graficznymi. Na rynku mamy jednak dostęp do wielu produktów jednocześnie. Od czego zacząć? Jakie programy pomogą nam opanować tajniki grafiki komputerowej?

Największą popularnością wśród osób z branży kreatywnej cieszą się produkty Adobe. Wszystkie aplikacje i usługi mogą być dla nas dostępne za pomocą Adobe Creative Cloud. Pozwala ona na swobodną obróbkę plików wideo, obrazów oraz ilustracji i bezpieczne przechowywanie ich w chmurze, tak by były dostępne z każdego urządzenia i w każdym miejscu na świecie z dostępem do internetu. Zestaw zawiera także programy do projektowania interfejsów stron internetowych oraz zarządzania plikami pdf.

Grafika rastrowa – program graficzny

Współczesna digitalizacja wymaga, by materiały przeznaczone dla użytkowników zawierały w sobie nie tylko interesującą treść, ale też przykuwające uwagę i zapadające w pamięć obrazy czy infografiki. Ważne jest więc dostosowanie projektu do każdego urządzenia, niezależnie od jego rozdzielczości i swobodne edytowanie go bez utraty na jakości. Pomaga w tym grafika wektorowa. Narzędziem polecanym przez profesjonalistów jest Adobe Illustrator, który jest dostępny między innymi poprzez stronę https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/adobe/adobe-illustrator/. Ta ciągle doskonalona aplikacja pozwala na twórcze tworzenie logotypów, billboardów reklamowych czy okładek książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − trzynaście =