Dlaczego kierowcy powinni posiadać aktualne badania lekarskie?

Kierowcy mają obowiązek poddawania się badaniom lekarskim co 24 miesiące. Dzieje się tak dlatego, że wraz z wiekiem nasze ciało się zmienia, co może wpłynąć na naszą zdolność do prowadzenia pojazdów.

Cel badań kierowców

Tym bardziej jest to w najlepszym interesie użytkowników dróg. Celem tych badań jest zidentyfikowanie wszelkich schorzeń, które mogą mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów oraz zapewnienie, że kierowcy otrzymają odpowiednie leczenie, zanim schorzenie to wpłynie na ich zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdów.

Prawo wymaga od kierowców poddania się badaniom lekarskim przed odnowieniem prawa jazdy lub uzyskaniem prawa jazdy związanego z wiekiem (w niektórych przypadkach). Ma to na celu zapewnienie, że posiadają oni niezbędne zdolności fizyczne i psychiczne do bezpiecznego prowadzenia pojazdu, bez stwarzania zagrożenia dla innych użytkowników dróg.

Jeśli nie przejdziesz pomyślnie badania lekarskiego, będziesz musiał przystąpić do kolejnego i przedstawić kolejny raport lekarski, zanim Twoje prawo jazdy zostanie odnowione lub wydane ponownie.

Choroby i schorzenia wpływające na zdolność prowadzenia samochodu

Poniższa lista opisuje niektóre powszechne schorzenia medyczne, które mogą wpłynąć na Twoją zdolność do prowadzenia pojazdów:

– cukrzyca;

– choroby serca;

– choroby układu oddechowego, takie jak astma i przewlekłe zapalenie oskrzeli;

– epilepsja;

– problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja i lęk. W ich przypadku też powinno się stawić na badania psychologiczne kierowców Opole pełni miasto, gdzie wiele takich się wykonuje i to w profesjonalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − trzynaście =