Dlaczego warto stosować serum na porost włosów?

Serum na porost włosów to jeden z najpopularniejszych na rynku preparatów na wypadanie włosów. Stosuje się je w celu stymulowania wzrostu włosów, zapobiegania dalszej utracie, a nawet odrastania utraconych włosów.

Ale dlaczego warto stosować serum na porost włosów? Dlaczego nie używać zwykłego szamponu? Cóż, ponieważ istnieją pewne bardzo specyficzne składniki, które mogą pomóc w odrastaniu włosów.

Czym są serum na porost włosów?

Serum na porost włosów to rodzaj preparatu stosowanego miejscowo, który ma za zadanie przywrócić naturalny cykl wzrostu włosów. Zawierają wiele składników o różnych funkcjach i działaniu, ale wszystkie działają na dwa sposoby:

– Stymulują Twoje mieszki włosowe (korzeń każdego pasma włosów) do produkcji większej ilości włosów.

– Zmniejszają stan zapalny skóry głowy i podrażnienia poprzez kontrolowanie bakterii i grzybów skóry głowy, które mogą niszczyć zdrowe pasma. Te infekcje skóry głowy mogą powodować reakcję autoimmunologiczną, w której organizm atakuje sam siebie, co skutkuje przerzedzeniem lub wyłysieniem płatów skóry głowy zwanych łysieniem plackowatym.

Jak się stosuje?

Serum na porost włosów nakłada się zazwyczaj bezpośrednio na skórę głowy i pozostawia na kilka godzin, a następnie zmywa. Dobrym pomysłem jest dokładne umycie skóry głowy łagodnym mydłem przed nałożeniem serum na porost włosów, ponieważ pomaga to usunąć wszelkie pozostałości po produktach do stylizacji, które mogłyby zakłócić wchłanianie serum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 8 =