Event manager – czym się zajmuje i jak nim zostać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Event manager to zawód, który szturmem zdobył popularność w Polsce i na świecie. Jak wynika z samej nazwy – jest to osoba, która zajmuje się organizacją różnego rodzaju wydarzeń. Jak dokładnie wygląda zakres obowiązków na tym stanowisku? Jak zdobyć pracę jako event manager? Sprawdźmy.

Organizacja to podstawa

Dobry event manager powinien mieć pewne, określone cechy charakteru. Ponieważ jest to stresująca praca, która wymaga załatwiania i ogarniania wielu rzeczy naraz, trzeba być osobą sumienną i zorganizowaną. Przyda się umiejętność radzenia sobie ze stresem, działania pod presją czasu i nie ulegania emocjom – które często mogą się pojawić, gdy coś idzie nie tak. Podzielność uwagi i odpowiedzialność dopełniają tę listę. Wymagania są duże, a jakie są korzyści bycia event managerem? Jest to zawód, przy wykonywaniu którego nie sposób się nudzić – zawsze bardzo dużo się dzieje. Wymaga ona też ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów, co sprawia, że event manager jest osobą ciekawą świata i otwartą na nowe doświadczenia. Nie można zapomnieć o wielkiej satysfakcji, która przychodzi z dobrze zrealizowanej pracy.

Aby zdobyć wiedzę i umiejętności, które umożliwią wykonywanie tego zawodu, warto wybrać się na studia podyplomowe lub do Event Manager Training Group. Nauka skupia się na najważniejszych aspektach, przebiega w uporządkowany sposób, a także pozwala zyskać pierwsze doświadczenia zawodowe. To świetny start w fascynujący świat eventów, który pozwala nie tylko rozwinąć się zawodowo, ale także kształtuje charakter i otwartość na świat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak radzić sobie ze stresem?
Postęp cywilizacyjny i nowe kierunki rozwoju w wielu dziedzinach niosą niestety za sobą także pośpiech i zwiększoną ilość obowiązków. Wiele […]
Dieta pudełkowa jako pomoc w odchudzaniu
Dieta pudełkowa jako pomoc w odchudzaniu
Czasem może nam się wydawać, że dieta to tylko połowa sukcesu, a może nawet i mniej. W końcu to ćwiczenia […]
Jak wybrać rozjaśniacz do włosów?
Jak wybrać rozjaśniacz do włosów?
Rozjaśniacz to popularny kosmetyk, który umożliwia szybkie i łatwe rozjaśnienie włosów nawet o kilka tonów (poprzez usunięcie z nich barwników […]