Gadżety dla małego podróżnika

Dzisiaj świat stoi przed nami otworem. Nasze dzieci są ciekawe świata i zapewne będą dużo podróżować w dorosłym życiu. Warto je zaznajomić z tym, jak wygląda nasz świat. Geografię pozwoli poznać mapa edukacyjna. Dzięki niej maluch nie tylko dowie się, gdzie położone są konkretne kraje, ale też pozna więcej szczegółów na temat ich mieszkańców. Przydatną rzeczą jest oznaczenie państw kolorami, dzięki czemu można łatwiej zapamiętać ich położenie. Do tego prezentowane są też flagi oraz stolice poszczególnych krajów. Wszystko to w lekkiej, ale treściwej formie, która ułatwi dziecku naukę i poznawanie nowych kultur poprzez zabawę.

Gry i skojarzenia

Nie można też zapominać o mapie Polski na ścianę. Na niej oznaczone są konkretne regiony naszego kraju. Istnieją egzemplarze z atrakcjami danego obszaru w formie obrazków. Młody człowiek może więc łatwo skojarzyć, że Mazury słyną z jezior, a w Malborku jest słynny Zamek Krzyżacki. Taka mapa jest dostosowana pod kątem wieku dziecka – można wybrać ich rodzaj zgodnie z aktualną wiedzą pociechy.

Świetnym prezentem dla małego podróżnika będą też gry karciane, polegające na zapamiętywaniu. Tutaj także mamy do czynienia ze stolicami oraz flagami danych państw. Nieodłącznym atrybutem każdego fana przygód jest też globus. Dzisiaj możemy dostać modele, które są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład podświetlanie. Taka atrakcja z pewnością przypadnie do gustu nawet bardziej opornym do geografii uczniom i stanie się doskonałym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =