Gdzie pasują lampy stojące?

Lampy stojące to konstrukcje oświetleniowe, które można znaleźć w bardzo wielu domach oraz mieszkaniach. Zazwyczaj pełnią podwójną rolę – z jednej strony skutecznie rozjaśniają dane wnętrze, z drugiej zaś wzbogacają jego wystrój (w szczególności modele designerskie). Poza tym pozwalają zbudować klimatyczny, intymny nastrój sprzyjający relaksowi oraz odpoczynkowi. Mnóstwo ciekawych modeli lamp stojących posiada w swojej bogatej ofercie sklep online https://skleplamp.pl/.

Salon to miejsce idealne, ale nie jedyne

Lampy stojące dzielą się na podłogowe oraz biurkowe (stołowe). Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w salonach, gdzie mogą zostać z powodzeniem postawione np. obok fotela lub kominka, ewentualnie na komodzie. Wybór konkretnego modelu zależy w dużej mierze od aranżacji pomieszczenia. Do salonów industrialnych i skandynawskich polecane są metalowe wersje na trójnogu, charakteryzujące się wysoką stabilnością i nieco surowym wyglądem. Z kolei we wnętrzach zaprojektowanych w stylu rustykalnym oraz klasycznym wspaniale prezentują się wersje vintage z materiałowym kloszem (jednolitym kolorystycznie albo wzorzystym).

Ciekawym i kreatywnym rozwiązaniem jest z pewnością zakupienie samego stojaka z żarówką, a następnie wzbogacenie go o efektowny abażur. Jeśli myślimy o tkaninowych abażurach do lamp stojących retro, znajdziemy je w licznych sklepach internetowych. Omawiane elementy oświetleniowe nadają się ponadto do umieszczenia w sypialni i jadalni, a także w ogrodzie. W tym ostatnim przypadku wybierajmy wyłącznie modele odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i wyposażone w trwałe żarówki LED-owe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =