Samodzielna renowacja mebli – jakie dodatki będą przydatne?

Stare meble, którym nadano nowe życie wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat. We współczesnym świecie, w którym królują meble ze sklepów sieciowych bardzo do siebie podobne oryginalne elementy wyposażenia są perełkami, dzięki którym można skutecznie odmienić wygląd całego domu lub mieszkania. Wbrew pozorom samodzielna renowacja nie trudna. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka narzędzi i przydatnych gadżetów, a odnawianie mebli stanie się prawdziwą przyjemnością.

W jaki sposób samodzielnie odnowić meble?

Pierwszym krokiem do odnowienia mebla jest usunięcie z niego starej farby lub warstwy oleju. W tym celu przyda się szlifierka oraz papier ścierny, dzięki którym proces ten przebiegnie szybko i sprawnie. Trzeba pamiętać, aby robić to delikatnie i z wyczuciem, aby nie zniszczyć cennego mebla. Tak przygotowaną powierzchnię trzeba pokryć specjalnym preparatem zabezpieczającym lub farbą w wybranym kolorze. Jeśli ma być to element wyposażenia, który będzie mocno wyróżniał się i zwracał na siebie uwagę można zaopatrzyć się w specjalne szablony, dzięki którym na szafce, szafie lub zabytkowym kredensie można stworzyć różnego rodzaju wzory, np. nawiązujące do regionalnych motywów.

Warto pomyśleć także o wymianie uchwytów na modne rączki, które w łatwy sposób pomogą zmienić wygląd całego mebla. Złoty lub srebrny uchwyt muszelka będzie nie tylko praktyczny, ale nada charakteru całemu wnętrzu. Świetnym pomysłem na zupełną odmianę wyglądu mebla jest zamontowanie ciekawych nóżek. Bardzo popularne ostatnio są także ażurowe drewniane panele montowane na drzwiczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =