Jak dopasować rozmiar bielizny?

Dobrze dobrana bielizna może zdziałać cuda. Niestety, wiele Polek podczas zakupów wybiera niewłaściwy rozmiar majtek i biustonoszy, co bardzo często psuje efekt nawet najlepszej stylizacji. Zarówno za mała, jak i za duża bielizna nie daje szans na podkreślenie atutów figury kobiety, może natomiast uwypuklić niedoskonałości. Poznaj kilka prostych zasad, które pomogą ci uniknąć bieliźnianej gafy.

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Sprawdzenie swoich wymiarów to podstawa. To właśnie od tej czynności zaczyna profesjonalna brafitterka, która pomaga w doborze biustonoszy. Przyłóż miarę krawiecką na linii pod biustem oraz w najszerszym miejscu biustu na wysokości brodawek tak, żeby miara nie przylegała zbyt ciasno do ciała. Wynik pod biustem należy zaokrąglić do najbliższej piątki, np. 75, 80, 95. Rozmiar miseczki określisz natomiast na podstawie dostępnych w Internecie tabelek rozmiarów. Jeśli jesteś zainteresowana bielizną body, to w wyborze rozmiaru kieruj się rozmiarem swojej codziennej bielizny.

Jak sprawdzić swój rozmiar majtek?

Zmierz obwód bioder w najszerszym miejscu i talii w najwęższym, a uzyskane wyniki porównaj z internetową tabelką dotyczącą rozmiaru majtek. Dobór fasonu powinien zależeć od twoich preferencji oraz garderoby. Teraz możesz śmiało udać się na wyprawę po komplet bielizny oraz kabaretki lub pończochy. Jeśli na ważną okazję planujesz zakup majtek wyszczuplających, nigdy nie kupuj mniejszego rozmiaru, ponieważ wcale sobie w ten sposób nie odejmiejsz kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =