Kurtka na zimę – typ i rodzaj, który będzie zarówno komfortowy, jak i stylowy

Wybór dobrej kurtki zimowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Idealne zimowe okrycie wierzchnie powinno nie tylko skutecznie chronić przed zimnem czy deszczem, ale przede wszystkim musi się nam podobać. W trakcie najchłodniejszego sezonu kurtka staje się nieodłącznym i najważniejszym elementem naszego ubioru – dlatego powinna spełniać kilka najważniejszych cech. Czym w takim razie należy się kierować przy wyborze wygodnej i modnej kurtki zimowej?

Odpowiedni kształt i wypełnienie

Szeroka gama wariantów i rodzajów kurtek może z początku przytłoczyć. Dlatego warto zacząć od znalezienia ulubionego przez nas kroju oraz wypełnienia, z jakiego zrobiona będzie kurtka. Wyróżnić można kilka najbardziej powszechnych rodzajów zimowej odzieży wierzchniej. Zimowe anoraki charakteryzują się pikowaną budową tkaniny, krótkim i dopasowanym fasonem oraz obecnością kaptura. Parka wyróżnia się smukłym, wydłużonym kształtem i cieplejszym wypełnieniem. Stanowi też ona świetną ochronę przed deszczem a niektóre modele, takie jak np. kurtka Alpha Industries posiadają futerkowe obszycie kaptura. Jeżeli szukamy krótszego, ale równie stylowego kroju dobrym rozwiązaniem okazać się może kultowa pilotka – najczęściej wykonywana ze skóry lub jej imitacji. 

Komfort i wygoda

Szczególnie Istotną cechą kurtki zimowej jest rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Materiały syntetyczne, takie jak poliester czy poliamid, skutecznie chronią przed zimnem i deszczem, a na dodatek są lekkie i łatwe w pielęgnacji. Należy przy tym jednak pamiętać, że kurtki poliestrowe należą do mało przewiewnych i łatwo się w nich spocić. Alternatywą dla nich może być kurtka wełniana czy nylonowa – zapewniają one znacznie lepszy przewiew, ale niestety gorzej radzą sobie z deszczem i wilgocią. Każdy typ kurtki ma swoje wady i zalety, najważniejsze jest jednak, żeby dobrać ją do naszych osobistych preferencji i warunków pogodowych, w jakich przyjdzie jej nam służyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 3 =