Jak prawidłowo pielęgnować rzęsy i brwi?

Pielęgnacja rzęs i brwi to istotny element dbania o dobry i zdrowy wygląd twarzy. Jeżeli rzęsy są w dobrej kondycji, a brwi wyglądają na zadbane wpływa to znacząco na sposób w jaki odbierają nas inne osoby. Podpowiadamy jak prawidłowo pielęgnować te elementy twarzy, aby robiły imponujące wrażenie.

Jak dbać o brwi?

W ostatnim czasie dbanie o brwi stało się istotnym elementem regularnej pielęgnacji twarzy. Na przestrzeni dekad bywały one zostawiane same sobie, jak działo się na przykład w latach osiemdziesiątych. Dla kontrastu – na początku dwudziestego pierwszego wieku wyskubywano je tak, aby były prawie niewidoczne. Obecnie moda nakazuje dbanie o brwi i podkreślanie ich, dlatego na rynku możemy znaleźć całe mnóstwo odpowiednio przeznaczonych do tego kosmetyków. Warto zainwestować w pomadę do brwi i specjalnie przeznaczoną do nich kredkę. Wciąż jednak podstawowym narzędziem dbania o brwi jest pęseta, za pomocą której nadajemy im kształt.

Odpowiednia pielęgnacja rzęs – co mamy do wyboru?

Pielęgnacja rzęs to szeroki temat, bowiem wiele zależy od naszej diety. Należy nie dopuszczać do niedoborów biotyny, czyli witaminy B7. Ona bowiem odpowiada w dużej mierze za dobrą kondycję rzęs. Wiele kobiet decyduje się na doklejanie sztucznych rzęs w salonach kosmetycznych. Jeżeli zależy nam jednak na naturalnym, ale intensywnym i głębokim spojrzeniu, możemy zdecydować się na lifting i laminację rzęs. Więcej na temat tych zabiegów można dowiedzieć się na przykład na tej witrynie – https://noblelashes.pl/lifting-laminacja-rzes.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =