Jak szukać tanich lotów?

Większość z nas uwielbia podróżować, ponieważ daje nam to wolność, którą trudno w inny sposób osiągnąć. To również doskonały sposób na relaks, który jest nam niezwykle potrzebny, szczególnie, że żyjemy w czasach pośpiechu i nieustannej gonitwy do bliżej nieokreślonego celu. Wyjazdy pozwalają nam się na chwilę zatrzymać i odetchnąć zupełnie innym powietrzem. Ponadto, poszerzają naszą świadomość, postrzeganie świata, pozwalają poznawać innych ludzi, ich kulturę, zwyczaje czy język.

O ile na krótkich dystansach możemy podróżować samochodem lub publicznymi środkami lokomocji, dalekie destynacje wymagają od nas zakupu biletu lotniczego. Wcześniej jednak jakoś trzeba się dostać na lotnisko. Jedną z możliwości jest przejazd busem Katowice-Kraków Balice, jeśli decydujemy się na lot z Krakowa. To bardzo tania opcja, kiedy staramy się nisko budżetowo podróżować. Jak zatem poszukiwać mało kosztownych przelotów? Oto kilka pomysłów.

Moja własna droga do oszczędności

Aby nie tracić dużo pieniędzy na podróże i latanie samolotem, można zdecydować się na pozostanie na lotnisku w celu oczekiwania na ogłoszenie ofert o bardzo niskiej wartości. Jest jednak kilka minusów, oprócz niewątpliwych plusów. Nie wiemy dokąd się udamy, ani czy uda nam się złapać bilet w powrotną drogę. To wymaga też czasu i dużej spontaniczności. Drugą metodą, bardziej komfortową, jest skorzystanie z wyszukiwarek tanich lotów, gdzie można wybrać lotnisko, z którego chcemy startować oraz destynację. Do wyboru jest również termin. Czasami loty mogą być tańsze z lotniska, które jest dalej od naszego miejsca zamieszkania, ale to nie problem ponieważ tę trasę Kraków Pyrzowice busem pokonamy w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =