Wiązanka pogrzebowa – z jakich kwiatów się składa?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bukiety pogrzebowe są symbolem szacunku i kondolencji, a także mogą być sposobem na wyrażenie współczucia. Składają się one z kwiatów, które odzwierciedlają osobowość zmarłego, więc należy zastanowić się, jakie kwiaty lubił twój bliski, zanim zdecydujesz się na jeden.

Rodzaje kwiatów w bukiecie pogrzebowym są zwykle określone przez sezon, ale są pewne kwiaty, które są odpowiednie przez cały rok. Oto lista różnych rodzajów bukietów pogrzebowych:

Goździki 

Goździki są klasycznym wyborem dla bukietów pogrzebowych, ponieważ są tak łatwe do znalezienia i niedrogie. Są one również łatwe do dopasowania z innymi rodzajami kwiatów, ponieważ są one w tak wielu kolorach i odmianach.

Stokrotki 

Stokrotki są związane z pogrzebem od epoki wiktoriańskiej ze względu na ich związek z niewinnością i czystością. W niektórych kulturach (np. w Chinach), stokrotki symbolizują bogactwo i dobrobyt, ponieważ są tak wytrzymałe i trwają długo bez wody i uwagi ze strony ludzi.

Róże 

Róże są kolejnym popularnym wyborem dla bukietów pogrzebowych, ponieważ są one powszechnie dostępne w wielu kolorach i odmianach, w tym czerwone róże, które są tradycyjne w zachodnich pogrzebów lub żółte róże, które symbolizują radość lub szczęście.

Chryzantemy

Są one również często używane na pogrzebach, ponieważ symbolizują czystość i niewinność. Można je dostać we wszystkich rodzajach kolorów, a także w odcieniach bieli lub kremu, więc będą pasować do każdego stroju, który masz na sobie w tym dniu.

Jeśli potrzebujesz tego rodzaju bukietu, to wiązanki pogrzebowe Kraków, jest miastem, w którym z łatwością to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Systemy magazynowe – czy są ważne?
Systemy magazynowe – czy są ważne?
Przebieg prac w naszej firmie zależy od wielu czynników. Oprócz stworzenia swoim pracownikom odpowiednich warunków do działania musimy także zadbać […]
Z jakimi potrawami warto łączyć oliwki?
Z jakimi potrawami warto łączyć oliwki?
Oliwki to znany i ceniony przez wiele osób przysmak. Popularne są również ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Oliwki stanowią […]
Żeglowanie po najpiękniejszych wyspach świata – dlaczego warto?
Żeglowanie po najpiękniejszych wyspach świata – dlaczego warto?
Sposobów na udany urlop jest wiele. Dobrze więc wybrać taki, który sprawi, że letni czas będzie niezapomniany. Wypoczynek na wodzie? […]