Jak przygotować dużą paczkę do wysyłki?

Wiele osób często musi wysyłać przedmioty o niestandardowych gabarytach – przeważnie są to duże rzeczy, m.in. elektronika i meble. W tej sytuacji pojawia się problem z właściwym zabezpieczeniem takiej przesyłki. Nie wrzucimy jej przecież do zwykłego kartonu, bo w trakcie transportu może łatwo ulec zniszczeniom mechanicznym lub otarciom. Na bezpiecznym dostarczeniu ładunku zależy zarówno klientowi, jak i firmie kurierskiej. Jak zatem zapakować duży towar szybko i jednocześnie w pełni profesjonalnie?

Procedura jest ściśle określona

Opakowanie zewnętrzne produktu o dużych gabarytach powinno być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na wszelkie zniszczenia. Doskonale sprawdzą się w tym celu specjalne dwuwarstwowe kartony zrobione z tektury odpornej na zawilgocenie. Aby właściwie zabezpieczyć zawartość przesyłki – zarówno przed przemieszczaniem się na pace pojazdu, jak i zniszczeniem – należy wszelkie puste miejsca wypełnić folią bąbelkową, styropianem albo innym materiałem ochronnym. Do ciężkich przedmiotów warto też zastosować tzw. formy styropianowe. Poza wypełnieniem trzeba jeszcze:

– owinąć zawartość folią w celu ochrony przed zarysowaniami

– zablokować ją za pomocą pasów i palet w celu utrzymania w stabilnej pozycji

– zastosować elementy służące do oddzielenia od siebie produktów (jeśli jest ich kilka)

Dokładnie w taki sposób zabezpieczają większe towary specjaliści w firmie kurier Legnica. Dodatkowo dbają o to, aby paczki były szczelnie zamknięte z zewnątrz poprzez owinięcie ich taśmą klejącą pakowną. Poza tym na tak przygotowaną przesyłkę nakleja się stosowne etykiety mające na celu poinformowanie o ich zawartości. Trzeba też pamiętać, że duże paczki objęte są innymi cenami niż te standardowe. Przykładowe koszta wysyłki można zobaczyć na https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/dpd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =