Jak utrzymać czystość w kuchni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce wyjątkowo narażone na zanieczyszczenia i pojawianie się niepożądanych żyjątek. Zazwyczaj jest w niej ciepło i wilgotno, co tylko sprzyja rozwojowi bakterii. Jak najlepiej utrzymać czystość w kuchni?

Czysta kuchnia – sprawdzone metody

Utrzymanie porządku w kuchni nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Z drugiej strony, korzystnie będzie wykorzystać powszechnie znaną zasadę „lepiej zapobiegać niż leczyć”, gdyż ewentualne zwalczanie pluskiew nie jest miłym zajęciem.

Nieodłącznym elementem wyposażenia domu są plastikowe pojemniki. Pomogą one uporać się z pootwieranymi płatkami, mąką czy cukrem. Wszystkie sypkie i płynne substancje możemy trzymać właśnie w nich. Znacząco ograniczy to nieporządek i zmniejszy ryzyko pojawienia się w kuchni nieproszonych gości.

Regularne czyszczenie i wycieranie zanieczyszczonych powierzchni w kuchni jest niezwykle ważne. W mokrym i ciepłym środowisku lubią rozwijać się różnego rodzaju drobnoustroje. Nie zostawiajmy więc mokrego zlewu. Lepiej będzie choćby pobieżnie go przetrzeć. Należy także pamiętać, by brudne ścierki i gąbki wyrzucać lub często prać.

Pozostawianie resztek jedzenia jest naprawdę kiepskim pomysłem. Nie dość, że resztki potraw mogą się szybko zepsuć i zacząć brzydko pachnieć, to w dodatku przyciągają do siebie muszki.

Lepiej nie odkładać także porządków na później. Mimo, że prawie każdy woli sobie odpocząć zamiast pracować, to jeśli mamy w zlewie niezmyte naczynia, lepiej je pozmywać zanim zrobi się ich tak wiele, że na samą myśl o sprzątaniu zrobi nam się słabo. Wszystkie nieświeże produkty należy od razu wyrzucać, a zepsute jedzenie likwidować, aby nie zajmowało miejsca w lodówce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży jachtem?
Żeglarstwo to niezwykle emocjonujący sport, a dla wielu osób wręcz swoisty styl życia. Każdorazowe wypłynięcie w rejs wiąże się jednak […]
Jak faceci noszą skarpety?
Moda męska w wielu wypadkach różni się od damskiej – i to nie tylko krojem. Przede wszystkim jest bardziej stonowana […]
Gdzie wypożyczyć sprzęt do rehabilitacji?
Gdzie wypożyczyć sprzęt do rehabilitacji?
Zdrowie jest najważniejszą rzeczą dla  każdego człowieka i niestety nie da się go wykupić za żadne pieniądze. Dlatego niezmiernie ważne […]