Optymalny poziom hormonów – jak to sprawdzić?

Poziom hormonów może być mierzony za pomocą badania krwi, śliny lub moczu. Najłatwiejszym sposobem monitorowania poziomu hormonów jest test śliny. Testy śliny to łatwe w użyciu zestawy, które są dostępne online. Wymagają one, abyś używał zestawu przez kilka dni, a następnie wysłał go do laboratorium w celu analizy.

Kalkulator poziomu hormonów

Jeśli nie masz dostępu do żadnego z powyższych testów, istnieją kalkulatory online, które mogą powiedzieć Ci, jaki powinien być Twój poziom hormonów. Jeden z nich znajduję się na stronie https://hashimotoplan.com/kalkulator-optymalnego-poziomu-hormonow/. Kalkulatory te biorą pod uwagę Twój wiek i wagę, więc mogą nie być dokładne dla każdego. Jeśli nie jesteś pewna, jaki powinien być Twój poziom hormonów, porozmawiaj z lekarzem.

Badanie krwi

Badania krwi są bardziej dokładne, ale trudniej je wykonać w domu. Musisz odwiedzić gabinet lekarski lub aptekę i mieć pobraną krew przez profesjonalistę. Laboratorium będzie miało wyższy poziom dokładności niż jakikolwiek inny test. Możesz również mieć możliwość pobrania krwi w domu i wysłania jej do badania.

Badania moczu

Jest to najczęstsza metoda badania hormonów, ale nie jest tak dokładna jak badania śliny czy krwi. Musisz oddać mocz do czystego kubka, a następnie wysłać próbkę do laboratorium w celu analizy. Możesz również zakupić domowe zestawy do badania moczu. Zestawy te są dostępne online i wymagają oddania moczu do paska testowego, który zmienia kolor, gdy wykryje poziom hormonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − trzy =