Sprężyny obniżające – co warto o nich wiedzieć?

Jednym z wyjątkowo chętnie wybieranych elementów tuningowych do aut osobowych są tzw. sprężyny obniżające. Ich kluczowe zadanie polega na skutecznym przenoszeniu sił fizycznych o sporej wartości, co wpływa bezpośrednio na poprawę komfortu jazdy. Dodatkowo istotna jest korzyść w postaci znacznego zwiększenia efektu wizualnego. Jeśli np. posiadamy samochód marki Alfa Romeo, to wysokiej jakości sprężyny do niego bez problemu kupimy pod adresem internetowym: https://eibach.pl/product/zestaw-sprezyn-pro-kit-alfa-romeo-brera-e10-10-006-02-22/.

Wydatek stosunkowo niewielki, a rezultaty imponujące

W praktyce najlepiej sprawdzają się sprężyny wykonane ze stali chromowo-krzemowej i pokryte warstwą ochronną. Ich montaż zmienia środek ciężkości auta, który zostaje wyraźnie obniżony w porównaniu z poprzednim stanem. Pojazd zachowuje się bardziej stabilnie zarówno w trakcie szybkiej jazdy, jak i zmieniania pasów ruchu czy wchodzenia w zakręty. Wynika to głównie z poprawy przyczepności kół do podłoża (opona niemal całkowicie zrównuje się z krawędzią nadkola).

Jakby tego było mało, polepszeniu ulega kontrola nad maszyną ze strony kierowcy przy jednoczesnym zachowaniu efektywności poruszania się po wszelkich nierównościach występujących na drodze, takich jak choćby dziury czy uskoki (brak nieprzyjemnego skakania). Ze względu na powyższe właściwości nawet regularne podróżowanie w kilka osób nie powoduje nadmiernej eksploatacji samochodu. Dodajmy, że zastosowanie standardowych sprężyn obniżających ogranicza prześwit między felgą i nadkolem, dodając w ten sposób pojazdowi sportowego charakteru. Uzyskujemy zatem wspaniały efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + szesnaście =