Suplementy na stawy i mięśnie – jakie są ich zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z wiekiem nasze ciała są bardziej podatne na choroby zwyrodnieniowe i urazy. Stawy i mięśnie mogą być szczególnie narażone na zużycie, powodując ból i dyskomfort.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje szereg suplementów, które mogą pomóc we wspieraniu zdrowia stawów i mięśni. Oto spojrzenie na to, jak działają suplementy na stawy – i co powinieneś wiedzieć przed ich zażyciem.

Glukozamina i chondroityna 

Są to naturalne substancje, które pomagają naprawić chrząstkę, która jest tkanką, która amortyzuje nasze stawy. Osoby z problemami stawów często przyjmują te suplementy, aby pomóc w zapobieganiu dalszym uszkodzeniom.

Witamina C 

Witamina C pomaga w wytwarzaniu kolagenu, białka, które daje twojemu ciału siłę i elastyczność. Jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy C, twoje ciało nie może wytworzyć wystarczającej ilości kolagenu. Może to prowadzić do słabych, kruchych kości i stawów, które łatwo pękają. Witamina C jest również ważna dla gojenia się ran i funkcji immunologicznych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w oleju rybnym, oleju lnianym, orzechach włoskich i innych pokarmach, takich jak jaja, mleko i ser. Kwasy te są dobre dla zdrowia serca, ponieważ obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zmniejszają one również stan zapalny w organizmie poprzez obniżenie poziomu pewnych substancji chemicznych zwanych cytokinami (które powodują stan zapalny). Zapalenie powoduje ból, gdy występuje wokół stawów lub mięśni z powodu urazu lub nadmiernego użycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biżuteria dla panny młodej i świadkowej
Biżuteria to niewątpliwie taki element ślubnej stylizacji, który mimo, iż niewielki, przyciąga uwagę gości. Najczęściej kojarzy nam się z długimi, […]
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Dobra organizacja pracy w firmie wymaga troski o wiele aspektów. Podstawa to oczywiście posiadanie grona wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie […]
Jak prawidłowo golić twarz?
Jak prawidłowo golić twarz?
Golenie twarzy wydaje się być czynnością prostą i oczywistą, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy chcąc zachować estetyczny wygląd, golą się przynajmniej […]