Suplementy na stawy i mięśnie – jakie są ich zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z wiekiem nasze ciała są bardziej podatne na choroby zwyrodnieniowe i urazy. Stawy i mięśnie mogą być szczególnie narażone na zużycie, powodując ból i dyskomfort.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje szereg suplementów, które mogą pomóc we wspieraniu zdrowia stawów i mięśni. Oto spojrzenie na to, jak działają suplementy na stawy – i co powinieneś wiedzieć przed ich zażyciem.

Glukozamina i chondroityna 

Są to naturalne substancje, które pomagają naprawić chrząstkę, która jest tkanką, która amortyzuje nasze stawy. Osoby z problemami stawów często przyjmują te suplementy, aby pomóc w zapobieganiu dalszym uszkodzeniom.

Witamina C 

Witamina C pomaga w wytwarzaniu kolagenu, białka, które daje twojemu ciału siłę i elastyczność. Jeśli nie masz wystarczającej ilości witaminy C, twoje ciało nie może wytworzyć wystarczającej ilości kolagenu. Może to prowadzić do słabych, kruchych kości i stawów, które łatwo pękają. Witamina C jest również ważna dla gojenia się ran i funkcji immunologicznych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w oleju rybnym, oleju lnianym, orzechach włoskich i innych pokarmach, takich jak jaja, mleko i ser. Kwasy te są dobre dla zdrowia serca, ponieważ obniżają poziom cholesterolu we krwi. Zmniejszają one również stan zapalny w organizmie poprzez obniżenie poziomu pewnych substancji chemicznych zwanych cytokinami (które powodują stan zapalny). Zapalenie powoduje ból, gdy występuje wokół stawów lub mięśni z powodu urazu lub nadmiernego użycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze części do zawieszenia naszego samochodu?
Czym się kierować przy wyborze części do zawieszenia naszego samochodu?
Zawieszenie jest częścią Twojego samochodu, która utrzymuje go stabilnie na drodze. Składa się z serii amortyzatorów, sprężyn, rozpórek i innych […]
Modne dodatki do telefonu
Modne dodatki do telefonu
Wielu współczesnych producentów wprowadza na rynek różne rodzaje smartfonów. Każdemu oczywiście zależy na tym, aby taki telefon był bardzo funkcjonalny […]
Na czym polega analiza stanu prawnego nieruchomości?
Na czym polega analiza stanu prawnego nieruchomości?
Przed zakupem działki, którą chcemy przeznaczyć pod budowę domu jednorodzinnego należy ocenić stan prawny nieruchomości. Dokonuje się tego poprzez sprawdzenie […]