Sytuacje, w których należy udać się do lekarza

Oto kilka typowych sytuacji, w których możesz potrzebować pomocy medycznej.

Masz gorączkę lub inne objawy infekcji 

Gorączka może być oznaką infekcji, ale nie zawsze jest to dobry wskaźnik tego, kiedy należy udać się do lekarza. Jeśli masz silny ból głowy lub ciała, jeśli ból przemieszcza się po całym ciele i utrzymuje się dłużej niż 24 godziny, lub jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż trzy dni, natychmiast zgłoś się do lekarza. Te objawy mogą oznaczać, że masz zapalenie opon mózgowych, które jest spowodowane przez zakażenie w błonach pokrywających mózg i rdzeń kręgowy.

Często wymiotujesz lub masz biegunkę 

Jeśli w ciągu 24 godzin wystąpiły trzy lub więcej wymiotów lub pięć przypadków biegunki w ciągu 24 godzin, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ciężkie odwodnienie spowodowane powtarzającymi się wymiotami i/lub biegunką może być niebezpieczne, jeśli nie jest leczone.

Masz silny ból w jednym miejscu, który nie ustępuje po dwóch tygodniach

Jeśli jedna część ciała boli tak bardzo, że przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak spanie i jedzenie, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Obrażenia powypadkowe

Jeśli masz uraz, który powoduje krwawienie lub silny ból, lub jeśli nie znasz przyczyny urazu, natychmiast zgłoś się do lekarza. Krwawienie, które nie ustaje samoistnie, może być niebezpieczne, a nawet zagrażać życiu.

Jeśli chcesz umówić się do specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę internetową, aby poznać szczegóły: https://medycznarejestracja.pl/rejestracja-telefoniczna/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 1 =