W jakich pomieszczeniach w domu sprawdzą się lampy sufitowe?

Wybór lamp do mieszkania może wydawać się łatwy. Jednak mają one zadanie oświetlać każde pomieszczenie w równomierny sposób. Do tego ważny jest też ich wygląd, ponieważ powinny być dopasowane do aranżacji wnętrza, którą już mamy wykończoną lub jaką planujemy mieć. Z tego powodu możemy się zastanawiać, jaki rodzaj lampek wybrać, ale i gdzie je rozmieścić. 

Czy każdy pokój musi mieć światło na suficie?

Jedną z zasad planowania punktów świetlnych jest umiejscowienie, jednego, centralnego punktu, który równomiernie oświetli przestrzeń. Zwykle jest to po prostu lampa sufitowa. Dużo ciekawych modeli znajdziemy m.in. pod adresem https://skleplamp.pl/Klasyczne-lampy-sufitowe-c69. Przeglądając obecnie popularne produkty, możemy szybko zobaczyć, że mają różnorodny styl. Nie musimy na suficie wieszać kryształowego żyrandola. Mamy możliwość wybrać cienki i mało widoczny plafon, który rzuci tyle światła na wnętrze, że będziemy się w nim czuli tak dobrze, jak w ciągu dnia.

Problematyczna może być wysokość pomieszczeń. Zaleca się, aby między światłem sufitowym a posadzką zostawić 2 m przestrzeni. Jeśli mamy jakieś niższe pomieszczenie w domu, wtedy warto dla wygody korzystania zainstalować światła jedynie po bokach pokoju. Dzięki nim będzie jasno i nie trzeba się obawiać, że zahaczymy głową o żyrandol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − osiem =