Z jakimi objawami należy się udać do endokrynologa?

O zdrowie należy dbać systematycznie. Regularność, profilaktyka i uważne wsłuchiwanie się w sygnały wysyłane przez nasz organizm to klucz do sukcesu. Postępując w ten sposób znacznie zwiększamy swoje szanse na to, by doskonale się czuć, w porę eliminować ewentualne zagrożenia i cieszyć się pełnią energii. Ogromną rolę w funkcjonowaniu naszego ciała odgrywa gospodarka hormonalna. Gdy jest zaburzona, może świadczyć to o tym, że zmagamy się z chorobami endokrynologicznymi. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u specjalisty?

Obserwując własny organizm

Warto mieć na uwadze fakt, że każdy, nawet z pozoru nieistotny szczegół może okazać się bardzo istotny. Dlatego też nie bagatelizujmy żadnych dolegliwości, które obniżają nasz komfort życia i utrzymują się przez dłuższy czas. Nadmierne wypadanie włosów, dodatkowe kilogramy, nieustanne poczucie zimna i wszechogarniającego zmęczenia mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy. Z kolei kołatania serca, wytrzeszcz oczu i zastanawiająca utrata masy ciała najczęściej oznaczają nadczynność tarczycy.

Zgłośmy się do lekarza jeśli cierpisz na problemy z koncentracją, obrzękami twarzy i kończyn, przesuszoną skórą, zwłaszcza na łokciach, oraz lukami w pamięci. Jeśli zastanawiamy się, gdzie znaleźć specjalistę, którym jest endokrynolog Lublin stanowi odpowiedź na to pytanie. Pomocy udziela w nim wielu renomowanych przedstawicieli służby medycznej. W tym przypadku im wcześniej otrzymamy diagnozę, tym szybciej będziemy mogli powrócić do dawnego życia pozbawionego niedogodności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 12 =