Zamknięcie pasa jezdni – jak wyznaczyć drogę kierowcom?

Remont drogi to zjawisko znane każdemu kierowcy, który podróżuje po Polsce i świecie. Nie lubimy tego, ponieważ zazwyczaj z powodu napraw bardzo wydłuża się czas przejazdu. Często tracimy cierpliwość, gdy stoimy w korkach. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że nowa droga poprawi komfort jazdy, a ograniczenia w ruchu spowodowane są troską o nasze bezpieczeństwo.

Elementy stosowane przy zwężeniu drogi podczas remontu

Najważniejsze przy remoncie drogi jest oddzielenie użytkowanego pasa od części remontowanej. Można do tego użyć kolorowych pachołków, tyczek i taśm odblaskowych. Jednak najlepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju bariery drogowe. Mogą być plastikowe lub metalowe, ażurowe lub pełne. Tymczasowo używane są również bariery harmonijkowe. Bardzo ważne, żeby elementy były stabilne, nie utrudniały jazdy kierowcom, a razie kolizji nie stanowiły dodatkowego zagrożenia. Z tego powodu rzadko stosuje się bariery betonowe.

Niezwykle istotne jest odpowiednie oznaczenie robót drogowych i zwężenia jezdni. Kierowcy muszą mieć czas na reakcje, zredukowanie prędkości jazdy i dostosowanie się do panujących warunków. Bardzo często podczas robót stosowana jest sygnalizacja świetlna, która kieruje ruchem na zwężonym odcinku jezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwadzieścia =