Eleganckie suknie ślubne

Organizując ślub i wesele w eleganckim stylu, należy pamiętać o spójności. Wytworne menu, szykowne zaproszenia i gustowne dekoracje to nie wszystko. Kwintesencją, dopełnieniem całości i zarazem wisienką na torcie musi być elegancka suknia ślubna.

 

Jak wygląda elegancka suknia ślubna?

Ślubnych kreacji, które uznaje się za eleganckie, jest cała masa. Istnieją pewne charakterystyczne detale, które określają, czy dana suknia jest elegancka, czy też nie. Pierwszym ważnym elementem, który określa charakter sukni, jest materiał, z którego została uszyta. Do najszlachetniejszych tkanin należy przede wszystkim jedwab. Dlatego to suknie ślubne z jedwabiu uchodzą za najbardziej luksusowe i eleganckie. Jeżeli chodzi o rodzaj sukni, należy pamiętać, że w elegancji królują proste, klasyczne formy. Nie sprawdzą się tutaj rozkloszowane, zwiewne spódnice czy koronkowe gorsety z kryształkami.

 

Eleganckie dodatki do sukni ślubnej

Kreacja ślubna utrzymana w wytwornym stylu nie wymaga bogatych dodatków. Zbędny okaże się wielki, kolorowy bukiet czy koronkowy welon. Ich obecność mogłaby zaburzyć unikalność stroju i niepotrzebnie zamienić go z eleganckiego na karykaturalny. Subtelnym, a zarazem bardzo szykownym dodatkiem może się okazać sam element kreacji, czyli tren. Suknie ślubne z odpinanym trenem są niezwykle praktyczne. Podczas ceremonii zaślubin panna młoda decydująca się na taką suknię, będzie wyglądała pięknie i z klasą. Na weselu natomiast tren można odpiąć, pozwalając sobie na większą swobodę podczas tańca. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 4 =