Jak skutecznie wzmocnić strukturę włosa?

To, w jakim stanie są włosy, jest często odzwierciedleniem realnego stanu zdrowia organizmu. Niestety, jeżeli nie prowadzimy zdrowego trybu życia, cierpimy na tym nie tylko wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Kluczem do wzmocnienia włosów okazuje się być białko i witamina B5, których znaczne ilości znaleźć można w serach, jajach, fasoli czy pełnych ziarnach. Warto również wspomóc się suplementowaniem biotyny, cynku, żelaza i kwasu foliowego.

Niepozorne i pospolite rośliny, które mają niezwykłe właściwości

Wszystko to, co najcenniejsze i najpotrzebniejsze dla naszego organizmu okazuje się być na wyciągniecie ręki, nie tylko na sklepowych półkach, ale przede wszystkim w przydomowych ogródkach czy okolicznych łąkach. Stosowanie naturalnych wyciągów z roślin jest coraz częściej wybieraną alternatywą – nic dziwnego, bowiem nikt nie zadba o nas tak, jak robi to matka natura. Szczególnie popularny w ostatnim czasie wiesiołek, wysoce ceniony przez koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne ze względu na swoje niepospolite właściwości, jest odpowiedzą na potrzeby naszych włosów.

Wiesiołek, w postaci choćby oleju czy kapsułek działa przeciwzapalnie, pobudza ukrwienie i reguluje wiele procesów zachodzących w organizmie, a także nawilża i wzmacnia skórę, wszystko za sprawą skrywanego bogactwa witamin i najważniejszych składników;GLA – kwasu gamma linolenowego, LA – kwasu linolenowego, zawiera  fitosterole roślinne oraz naturalną witaminę E, polifenole i antyoksydanty. Wiesiołek skutecznie regeneruje i wzmacnia strukturę włosa. Jeśli chodzi o olej z wiesiołka cena tego produktu nie jest wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − dwanaście =