Jak poprawnie dezynfekować oprawy okularowe w swoim gabinecie?

Salony, punkty i placówki optyczne odwiedza każdego dnia duża liczba klientów. Proces oglądania i mierzenia okularów sprawia, że oprawki mają styczność z dłońmi wielu osób. W efekcie tego do Odpowiednia dezynfekcja w gabinecie optycznym to podstawa bezpieczeństwa. Jak zachować oprawki okularów w pełnej czystości, jednocześnie nie narażając ich na uszkodzenie?

Urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji oprawek okularów

Na powierzchni okularów i ich oprawek gromadzi się wiele drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Kontakt z nimi może zagrażać zdrowiu i życiu człowieka oraz sprzyjać przenoszeniu poważnych chorób. Klasyczna dezynfekcja przy pomocy płynów, preparatów czyszczących i wysokiej temperatury może uszkodzić oprawki i narazić gabinet na straty. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia do czyszczenia, sterylizacji i dezynfekcji ramek okularowych, który można znaleźć na stronie: https://www.krak-optic.pl/.

Sprzęt oparty na działaniu bakteriobójczej lampy UV-C niszczy drobnoustroje bez użycia wody czy dodatkowych specyfików – dzięki działaniu herbicydów. Dezynfekcja przy pomocy promieniowania UV jest niezwykle szybka i łatwa do wykonania, a jednocześnie bezpieczna dla samych oprawek. Metoda ta pozwala skutecznie oczyścić okulary, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób, które wybierają i kupują szkła, a także pracowników gabinetu. Efektywność działania tego typu urządzeń zwiększa aluminiowa wewnętrzna powierzchnia odbijania. To technika dezynfekcji bezpieczna również dla osoby obsługującej urządzenie, ponieważ w sytuacji otwarcia pokrywy promieniowanie jest automatycznie wyłączane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + siedemnaście =