Jak przechowywać buty?

Buty są podstawowym dodatkiem do wszelkich stylizacji, dlatego powinny być zawsze w odpowiedni sposób przechowywane. W przeciwnym razie są narażone na utratę swojego pierwotnego wyglądu, a nawet poważne uszkodzenia uniemożliwiające ich dalsze użytkowanie. Oprócz tego trzymanie obuwia w konkretnym miejscu w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie porządku w mieszkaniu. W pierwszej kolejności należy je zawsze dokładnie przejrzeć i podzielić na dwie kategorie – zakładane najczęściej (uniwersalne) oraz wyłącznie sezonowe. 

Zadbajmy o kształt

Zdecydowanie najlepszym miejscem do przechowywania butów jest szafa zlokalizowana w przedpokoju, ewentualnie specjalna szafka dedykowana obuwiu. Oczywiście można też postawić na alternatywne rozwiązania. Do najbardziej pomysłowych zaliczamy: horyzontalne półki zamontowane na wybranej ścianie, szufladę wysuwaną spod łóżka (gwarancja oszczędności przestrzeni), schowek znajdujący się bezpośrednio pod schodami, pojemną komodę zaprojektowaną w stylu klasycznym, podłogową drabinkę stojakową, a także nowoczesny organizer ścienny wykonany z wytrzymałej stali.

Dodatkowo do wszystkich modeli wykonanych ze skóry naturalnej (np. brogsów, monków, wiedenek, botków, kozaków) trzeba koniecznie włożyć drewniane prawidła, które skutecznie zabezpieczą elastyczną cholewkę przed niepożądaną zmianą kształtu. Zamiast nich można też zastosować zmięte gazety, choć nie jest to opcja optymalna. Jeśli chodzi o obuwie typowo sezonowe, to warto je umieścić w oddzielnych pudełkach kartonowych bądź workach przeciwkurzowych, a następnie schować na dno szafy lub do półek zainstalowanych pod sufitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + sześć =