Jakie aromaty do liquidów warto rozważyć?

Baza aromatów, które można zastosować w papierosach elektronicznych jest bardzo bogata. Od paru lat, dzieli się je na 3 główne kategorie: owocowe, deserowe oraz tytoniowe. Te ostatnie, mają mocny, dymno-orzechowy smak i nie są zbyt słodkie. Dwie pierwsze grupy są bardzo popularne, a ilość smaków które można uzyskać po łączeniu różnych aromatów, jest ogromna.

Smaki owocowe

Najpopularniejsze, owocowe aromaty do e papierosów to truskawka, wiśnia, melon oraz arbuz. Każdy z nich, jest słodki, lecz ma lekko kwaśną nutę, która przełamuje ten smak. Mimo iż nie są to bardzo złożone kompozycje – nie nudzą się. Dodatkowo, są dość łatwe w łączeniu z innymi smakami. W zdecydowanej większości, są naturalne i przyjemne. Bardzo ciekawymi owocowymi aromatami są również banan, zielone jabłko oraz cytrusy. Świetnie łączą się one z miętą, tworząc idealną kompozycję na lato.

Smaki deserowe

Do najpopularniejszych aromatów w tej kategorii należą czekolada, ciastko oraz custard, czyli coś pomiędzy budyniem waniliowym a bitą śmietaną. Warto jednak rozejrzeć się za czymś bardziej oryginalnym, ponieważ dzięki temu można uzyskać liquidy o niezwykle ciekawych smakach. Aromaty pączkowe świetnie łączą się z owocami i mocno słodkimi smakami, można je również wzbogacić cynamonem czy ciastem dyniowym, które jest lekko pikantne. Odpowiednie zastosowanie aromatu budyniowego, pozwoli nam uzyskać bardzo gładki, aksamitny i słodki liquid. Jednak warto pamiętać, by do kompozycji dodać zawsze coś lżejszego, kwaskowatego. Dzięki temu, płyn nie będzie się szybko nudził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + cztery =