Najbardziej przydatne dodatki dla niemowląt

Akcesoria do pielęgnacji malucha

Codzienna pielęgnacja niemowlaka to zajęcie wymagające czasu i zaangażowania. Na szczęście obecnie w sprzedaży znaleźć można wiele przydatnych akcesoriów, które znacząco ułatwiają mycie, przewijanie i opiekowanie się maluchem. Wśród niezbędnych dodatków znaleźć można m.in. miękkie przewijaki, przydatne podczas zmieniania pieluchy.

Obowiązkowym elementem wyposażenia jest także przenośna wanienka do kąpieli mocowana na wygodnym stelażu. Żeby niemowlę nie zmarzło po kąpaniu, warto owinąć je w duży ręcznik. Najbardziej praktyczne są modele z kapturkiem, chroniące główkę dziecka przed wychłodzeniem. W celu zapewnienia niemowlakowi zdrowego snu można nabyć otulacz na noc dostępny w sklepie Okiem Maluszka.

Wśród produktów, które ułatwiają opiekę nad niemowlakiem, znajdują się także smoczki. Przydają się do uspokajania dziecka, są także pomocne podczas usypiania. Jeśli maluch zaczyna ząbkować, można sięgnąć po gryzaki dla niemowląt Lullalove. Wykonane z bezpiecznych materiałów produkty mają ciekawe kształty i skutecznie wspomagają koordynację ręka-oko. Najbardziej polecane są gryzaki kauczukowe lub z naturalnego drewna.

Wśród akcesoriów, które powinien mieć każdy rodzic, znajduje się także aspirator do noska. To praktyczne narzędzie zastępuje tradycyjną gruszkę i pomaga w łatwy oraz bezpieczny sposób usunąć nagromadzony śluz. Do przydatnych dodatków dla niemowląt zaliczyć trzeba także bezdotykowe termometry. Za ich pomocą można nie tylko sprawdzić, czy maluch nie ma gorączki. Mogą być także używane do określania temperatury wody przeznaczonej do kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =