Profesjonalne szkolenie – jak je przygotować?

Odpowiednie przygotowanie szkolenia to pierwszy krok do profesjonalnej prezentacji, która stanowi zwieńczenie naszych trudów włożonych w ten projekt. Organizacja takiego eventu to nie lada wyzwanie, a zadbanie o każdy szczegół jest wyznacznikiem naszego podejścia. Im więcej sytuacji mogących wystąpić zostanie przewidziane, tym większe wrażenie można zrobić na uczestnikach. Zacząć należy jednak od samych podstaw, czyli od jego umiejscowienia. 

Gdy już ustalimy tematykę, cel i odbiorców wydarzenia powinniśmy dobrać do nich miejsce, w którym poprowadzimy nasz trening. Czy to będzie aula, sala komputerowa czy też może kawałek przestrzeni na świeżym powietrzu – wszystko powinno zostać dopasowane do formy szkolenia, o której zdecydujemy. Na pewno nie możemy zapomnieć o wystarczającej ilości miejsc dla wszystkich zainteresowanych. Im dłuższy czas trwania, tym większy komfort siedzisk powinniśmy zapewnić. Odpowiednią wygodę mogą zapewnić nam eko meble

Jak dotrzeć do każdego? 

Oprócz dobrania siedzisk, powinniśmy upewnić się, że wybrane ich rozstawienie pozwoli na dotarcie do wszystkich słuchaczy. W zależności od ilości obecnych można wybrać pomiędzy ustawieniem teatralnym, czy też w kształcie podkowy.  Rozważyć również można wynajem mównicy, by było nas dobrze widać i słychać. Tak, bodźce wizualne stanowią również ważny punkt w przygotowaniach. Widzenie prowadzącego powoduje zdecydowanie większe skupienie, ale też pozwala na stworzenie relacji pomiędzy mówcą, a uczestnikiem. Samo wybranie miejsca i ustawienia mebli nie daje nam gwarancji zorganizowania profesjonalnego szkolenia, ale pomoże w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia i odpowiedniego wejścia już na samym początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − dziesięć =