Ubezpieczenie za granicą – dlaczego lepiej skorzystać z firm ubezpieczeniowych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni tysiące osób wyjeżdżają na tzw. saksy, jak zwykło się mówić o pracy sezonowej. Z całą pewnością jest to doskonały sposób, by podreperować domowy budżet – zarobki w zagranicznych firmach zasadniczo są wyższe niż w kraju.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku pracy sezonowej za granicą niezbędne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Poszukując odpowiedniej polisy, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych firm ubezpieczeniowych.

EKUZ to za mało

Ubezpieczenie dla pracownika sezonowego, podejmującego zatrudnienie poza granicami kraju, to gwarancja, że w sytuacji awaryjnej, jaką jest nagła choroba czy nieszczęśliwy wypadek, będzie mógł bez problemu skorzystać z pomocy medycznej. Niestety, pracownicy zazwyczaj nie mogą liczyć na ubezpieczenie ze strony pracodawcy, dlatego też zadanie to należy wykonać we własnym zakresie.

Wiele osób ogranicza się do posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), należy jednak pamiętać, że jest to dokument, na mocy którego można skorzystać wyłącznie z podstawowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, za wizytę u specjalisty, pobyt w szpitalu czy też powrót do kraju, trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Optymalne ubezpieczenie

Firmy ubezpieczeniowe, działające poza granicami kraju, oferują mniej lub bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczeniowe. Odpowiednio dobrana polisa pokryje nierefundowane w ramach EKUZ usługi, zapewniając ubezpieczonemu spokój ducha i finansowy komfort. Przykładem mogą być tutaj firmy oferujące ubezpieczenia w Hamburgu, obejmujące m.in. zakup leków, środków opatrunkowych, opłacenie przyjazdu i pobytu bliskiej osoby, a nawet leczenie prywatne.

Wybór polisy ubezpieczeniowej zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb ubezpieczonego, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby ochrona obejmowała wszystkie sfery życia. Sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. ubezpieczenia w Dortmundzie, które uwzględniają jednocześnie koszty leczenia na określoną kwotą, ubezpieczenie NNW oraz OC.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu
Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu
Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń dla obszaru brzucha. Od crunches i sit ups do podnoszenia nóg i kopnięć rowerowych, istnieje […]
Podstawowe wyposażenie jakie powinno się znaleźć w każdym biurze
Podstawowe wyposażenie jakie powinno się znaleźć w każdym biurze
Aby biuro mogło działać sprawnie, należy zadbać o jego prawidłowe wyposażenie. Oczywistym wydaje się, że powinny się w nim znaleźć […]
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Czy warto zatrudnić specjalistów do pielęgnacji ogródka firmowego?
Dobra organizacja pracy w firmie wymaga troski o wiele aspektów. Podstawa to oczywiście posiadanie grona wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie […]