Urządzenia, które powinna posiadać firma transportowa

Posiadanie dużej ilości pojazdów w firmie powoduje, że utrzymanie ich w dobrej kondycji jest o wiele trudniejsze. Stąd też koniecznością jest stosowanie różnych nowatorskich metod wczesnego wykrywania usterek w samochodach. Oprócz tego auta są na bieżąco udostępniane pracownikom, którzy czasami wykorzystują je nie tylko do celów służbowych, ale też prywatnych. Sprawdzamy jak można wyeliminować takie sytuacje.

Wykrywanie awarii

Zepsucie się samochodu z dala od bazy firmy powoduje spore koszty związane z jego odholowywaniem. Stąd też najlepiej by było, gdyby uszkodzony pojazd w ogóle nie wyjechał poza bramę zakładową. W tym celu przedsiębiorstwa zatrudniają własnych mechaników, jednak nie zawsze są oni w stanie wykryć wszystko. Niemniej ich możliwości mogą znacznie wzrosnąć, jeśli otrzymają odpowiednie narzędzia. Bardzo pomocna jest kamera inspekcyjna, którą można zajrzeć w różne zakamarki samochodów, które normalnie są niedostępne. Mowa zarówno o wnętrzu silnika, jak i o takich rejonach auta, do których dotarcie wymagałoby rozkręcania znacznej ilości innych części.

Śledzenie lokalizacji

By wykluczyć wykorzystanie firmowych aut przez pracowników do prywatnych celów, warto śledzić ich pozycję na mapie. W ten sposób mamy pewność, czy dana osoba nie wyjeżdża poza obsługiwany przez przedsiębiorstwo obszar oraz czy nie urządza nieplanowanych postojów w niestandardowych miejscach. Śledzenie możliwe jest dzięki lokalizatorom GPS, które można dziś zakupić bardzo tanio np. na https://www.spyshop.pl/lokalizatory-gps-85, a także łatwo zainstalować w każdym pojeździe. Nie są do tego potrzebne żadne szczególne umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 5 =